128 kierowców z Elbląga straciło prawo jazdy

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 22-latkowi, który na ograniczeniu do pięćdziesiątki, dostawczym fiatem pędził 119 km/h. Od początku 2019 roku już 128 kierowców z Elbląga i okolic pożegnało się z uprawnieniami. Były to przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Nadmierna prędkość plasuje się w czołówce przyczyn wypadków drogowych, których często następstwem jest śmierć na drodze. Wciąż zdarzają się przypadki kierowców, którzy lekceważą bezpieczeństwo i prawo. Z jednym z nich zetknęli się policjanci z ruchu drogowego w Elblągu.

5 sierpnia na drodze w miejscowości Zwierzno (gm. Markusy) kontrolowali prędkość. Wśród kilkudziesięciu pomiarów jeden był szokujący. Dostawczy fiat pędził 119 km/h w miejscu, gdzie powinno jechać się tylko pięćdziesiątką. 22-latek, który nim kierował został ukarany mandatem i 10 punktami. Obligatoryjnie stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Od początku 2019 roku policjanci z Elbląga zatrzymali prawo jazdy już 128 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Policjanci ostrzegają przed brawurą na drodze.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register