13. Święto Niemego Kina w Kinie Iluzjon

Od 8 kwietnia (piątek) – 10 kwietnia 2016 w Kinie Iluzjon – Muzeum Sztuki Filmowej, ul. Narbutta 50a odbędzie się  13. Święto Niemego Kina w Kinie Iluzjon.

Ceny biletów 20-25 zł.

Romans, zazdrość, zdrada i zbrodnia: kino sięgało po te tematy w zasadzie od początku swojego istnienia. Tegorocznym motywem przewodnim Święta Niemego Kina stanie się więc miłość. Ze szczególnym uwzględnieniem tej nieszczęśliwej…

Filmoteka Narodowa po raz trzynasty zaprasza na swój flagowy festiwal: Święto Niemego Kina – pokazy filmowe z muzyką na żywo.

Tegoroczny program ma spowodować, że widz stołecznego Iluzjonu wspólnie z bohaterami będzie przeżywał miłosne rozterki, rozczulał się podczas romantycznych scen albo odczuwał współczucie dla zdradzonych. W końcu „nie ma miłości bez zazdrości”!

Na ekranie przyjrzymy się (nie tylko filmowym) związkom gwiazd. W Iluzjonie zagoszczą m.in.: Pola Negri, Rudolf Valentino, Halina Bruczówna i Buster Keaton. Zbadamy także relację Sienkiewicz vs kino.

Święto Niemego Kina rozpoczniemy „Bartkiem zwycięzcą” – wierną adaptacją noweli Sienkiewicza z 1923 roku, do której zagra Rafał Rozmus z orkiestrą. W programie także: “Krew na piasku”, „Bestia” czy „Ludzie bez jutra”

Repertuar filmów na http://www.iluzjon.fn.org.pl/

 

źródło: um.warszawa.pl, foto: screen http://www.iluzjon.fn.org.pl/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register