14 kolizji w weekend w Elblągu

Policjanci z Elbląga podsumowali miniony weekend. Było 14 kolizji 1 wypadek z udziałem motocyklistów. Funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących.

W miniony weekend policjanci prewencji interweniowali 155 razy. Na ulicach wylegitymowali 428 osób. Zatrzymali 5 osób poszukiwanych. 14 mężczyzn zostało przewiezionych do wytrzeźwienia. Policjanci nałożyli 46 mandatów karnych, 83 razy pouczali i skierowali do sądu 6 wniosków o ukaranie. 

Funkcjonariusze z ruchu drogowego odnotowali 14 kolizji. Był jeden wypadek z udziałem motocyklistów. Doszło do niego na trasie S7 (okolice Kazimierzowa). Tam  37-letni kierujący motocyklem Harley-Davidson najechał na tył innego motocyklisty i doznał złamania kości dłoni. Obydwaj kierujący jednośladami byli trzeźwi. Powodem nagłego hamowania jednego z nich, miały być kaczki przechodzące przez jezdnię. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. Ponadto policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 79 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość (w tym 1 x 50+). Funkcjonariusze przebadali na obecność alkoholu 286 kierujących. Wśród nich było 2 nietrzeźwych.

Niechlubny rekordzista został zatrzymany przez patrol straży miejskiej i przekazany policjantom. 38-letni rowerzysta wjechał na płot przy ul. Słonecznej. Miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do wytrzeźwienia. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mu mandat w wysokości 2500 złotych. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register