15-latek prowadził samochód. Mama mu na to pozwoliła!

Policjanci z ogniwa ruchu drogowego zatrzymali jadącego samochodem 15-latka. Konsekwencje poniesie jednak nie tylko on. Funkcjonariusze skierują także wniosek o ukaranie matki chłopca za to, że pozwalała synowi prowadzić. Jak ustalili policjanci kobieta bywała także pasażerką samochodu, który prowadził syn.

Wczoraj (03.09) oficer dyżurny braniewskiej komendy policji został powiadomiony, że w okolicy Braniewa samochodem osobowym jeździ nieletni. Na wskazaną trasę wysłano patrol ruchu drogowego. Po chwili funkcjonariusze zatrzymali do kontroli nadjeżdżające auto i potwierdzili zgłoszenie.

Za kierownicą siedział 15-latek. Policjanci wezwali na miejsce jego matkę. Funkcjonariusze rozmawiając z kobietą nie kryli zdziwienia. Oznajmiła ona bowiem, że pozwoliła synowi jechać samochodem. Co więcej zdarzało się już, że podróżowała z nim jako pasażerka , bo jak sama twierdzi, syn dobrze prowadzi.

W takiej sytuacji policjanci mogli podjąć tylko jedną decyzję – skierować przeciwko matce 15-latka wniosek o ukaranie do sądu. O tym, że nieletni jeździ samochodem funkcjonariusze powiadomią również sąd rodzinny i nieletnich.

KWP Olsztyn

1 komentarz

  • 198 Reply

    9 września 2018 at 21:05

    Synus wychowuje mamusie? Idiotka ukarac ja i to dosadnie,lekkie wychowanie.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register