150 km/h w mieście samochodem w kiepskim stanie. Stracił prawo jazdy!

Policjanci z ruchu drogowego w Elblągu zatrzymali dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Pierwszy z nich kierował volkswagenem, drugi dostawczym fiatem. W obydwu przypadkach funkcjonariusze zatrzymali kierowcom prawa jazdy na trzy miesiące.

Zatrzymania miały miejsce w minioną sobotę (30 września br.) w miejscowości Żurawiec pod Elblągiem. Pierwszy kierowca był kontrolowany o godzinie 8.20. 30-latek z Elbląga kierował passatem w opłakanym stanie. Miał całkowicie „łyse” opony. Nie dość, że pozostałe części eksploatacyjne były w fatalnym stanie, to jeszcze bardzo ryzykował jadąc 153 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50-tki. Stracił prawo jazdy, dowód rejestracyjny i dostał 500 zł mandatu.

Kolejny kierowca został zatrzymany po godzinie. Dostawczym renault trafic jechał 102 km/h. 29-latek również pożegnał się z uprawnieniami i dostał wysoki mandat.

Przekraczanie dozwolonej prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn poważnych w skutkach wypadków drogowych. Apelujemy do kierowców o rozwagę.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

1 komentarz

  • dan Reply

    2 października 2017 at 21:15

    abstrahując od tych konkretnych sytuacji, Żurawiec i Krzewsk to źle oznakowane miejscowości i w związku z tym stanowią pułapkę dla kierowców a policja to skrzętnie to wykorzystuje zamiast wnioskować o mądrzejsze oznakowanie terenu zabudowanego.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register