1500 zł kary za brak maseczki!

Wprowadzone obostrzenia, nakazy oraz zakazy mają na celu powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. O tym, jak stanowcza może być reakcja policjantów i sądu wobec tych, którzy lekceważąc prawo narażają zdrowie innych, przekonała się pewna mieszkanka powiatu braniewskiego.

Na początku listopada 2021r. policjanci interweniowali w jednym ze sklepów na terenie Braniewa, w którym jedna z klientek nie stosowała się do obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką.

W związku z popełnionym wykroczeniem przez 33-latkę funkcjonariusze postanowili ukarać mieszkankę powiatu mandatem karnym, informując ją przy tym, że ma prawo odmówić jego przyjęcia. Kobieta skorzystała z przysługujących jej uprawnień, a sprawą zajęli się policjanci z wydziału wykroczeń. 33-latka została wezwana na komendę, celem przesłuchania.

Wtedy okazało się, że kobieta wciąż nie stosuje się do panujących obostrzeń, a na przybycie funkcjonariuszki oczekiwała w budynku komendy bez maseczki. Policjantka poinformowała 33-latkę, że ma obowiązek zasłonić usta i nos. Komunikat funkcjonariuszki spotkał się jednak z oporem kobiety.

Finał tego spotkania mógł być tylko jeden – sporządzenie przeciwko 33-latce kolejnych materiałów do sądu. Tak też się stało. W styczniu policjanci zostali powiadomieni, że za popełnione wykroczenia na kobietę nałożono dwie grzywny.

Pierwszą w wysokości 1000 złotych za zlekceważenie obowiązku zakrycia usta i nosa w sklepie, drugą w wysokości 500 złotych za ten sam czyn, tym razem popełniony na policyjnej poczekalni.

Tylko od nas samych zależy to, jak długo jeszcze obowiązywać będą obostrzenia, ograniczenia, nakazy i zakazy związane z epidemią COVID-19. Przestrzegając tych zaleceń dbamy o zdrowie swoje oraz naszych bliskich.

Policja Braniewo
fot. zdjęcie poglądowe

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register