19-latka „na gazie” straciła prawo jazdy. Miała je od kilku miesięcy

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy dwóm kierującym. Powodem tego była jazda po alkoholu. Pierwszy z kierowców został zatrzymany w sobotę na ulicy Zamkowej w Elblągu.

19-letnia dziewczyna kierowała mercedesem mając 0,6 promila alkoholu w organizmie. Straciła prawo jazdy, które miała dopiero od kilku miesięcy. Dodatkowo odpowie przed sądem.

Kolejny kierowca po alkoholu został zatrzymany w Pasłęku przy ul. Westerplatte. 32-latek jechał volkswagenem golfem. Miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.

– Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkową karą jest orzeczenie przez sąd zakazu kierowania pojazdami na określony czas – mówi Jakub Sawicki z Zespołu Prasowego KMP w Elblągu.

W miniony weekend elbląscy policjanci interweniowali w sumie 150 razy. Zatrzymano 4 osoby poszukiwane. Do pogotowia socjalnego przewieziono 18 nietrzeźwych. Policjanci z ruchu drogowego wykonali ponad 190 badań trzeźwości kierujących. Od piątku obsłużyli także 12 zdarzeń drogowych. Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register