2 lipca – Światowy Dzień UFO

Obchodzony jest on drugiego lipca, w rocznicę katastrofy nieznanego obiektu latającego niedaleko miasta Roswell w amerykańskim stanie Nowy Meksyk.

Światowy Dzień UFO to dzień poświęcony istnieniu Niezidentyfikowanych Obiektów Latających (UFO). Pierwszy Światowy Dzień UFO obchodzony był w 2001 roku. Dlaczego powstał ten dzień? Głównie w celu podniesienia świadomości na temat niewątpliwego istnienia UFO i co się z tym wiąże inteligentnych istot z kosmosu. Dzień ten jest również używany do tego, aby zachęcić rządy na świecie do odtajnienia swojej wiedzy o obserwacjach UFO. To zachęca także poszczególnych ludzi wierzących w UFO do organizowania swoich własnych imprez podczas Światowego Dnia UFO. W ciągu tego dnia ludzie razem patrzą w niebo i organizują inne zajęcia związane z tematyką UFO.

W przeszłości istniały dwa oddzielne dni które nosiły miano Światowego Dnia UFO – 2 lipca i 24 czerwca. W celu wyeliminowania całego zamieszania wokół tego dnia, WUFODO, czyli Światowa Organizacja Dnia UFO ustanowiła 2 lipca jako oficjalny dzień obchodów. Dzięki temu ludzie na całym świecie mogą celebrować to święto w licznym gronie podczas jednego dnia zamiast obchodzić go w mniejszych grupach w ciągu dwóch oddzielnych dni.

źródło: http://www.worldufoday.com, foto: pixabay.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register