20-letni mężczyzna zatrzymany w sklepie na kradzieży

Pewien 20-letni mężczyzna został zatrzymany w sklepie na kradzieży. Próbował on wynieść towar o łącznej wartości 650 złotych. Odpowie teraz za przestępstwo.

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić pewnemu 20-latkowi, który przyjechał do Elbląga na „gościnne występy”. Mężczyzna odwiedził jeden ze sklepów z odzieżą sportową. Zabrał nawet ze sobą specjalną torbę wykonaną z aluminium, aby łatwiej było mu przejść przez bramki antykradzieżowe.

Nie pomogło. Pracownica sklepu zauważyła kradzież i ujęła mężczyznę a na miejsce wezwano policję. Jak się okazało 20-latek torbę wykonaną z folii aluminiowej ukrył dodatkowo w spodniach. Aby zagłuszyć sygnał. Nie wiedział, że jego zachowanie wzbudziło podejrzenia pracowników.

Odzyskany od mężczyzny towar pozostawiono w sklepie. On zaś spędził noc w policyjnym areszcie. Rano usłyszał zarzuty kradzieży. Teraz o karze zadecyduje sąd. Mężczyzna będzie odpowiadał za kradzież z Kodeksu Karnego. Ten przewiduje za taki czyn do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register