21 osób ukaranych mandatami za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym

Od wczoraj elbląska policja ukarała 21 osób za łamanie przepisów dotyczących epidemii. Były to głównie mandaty za gromadzenie się i spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.

Na razie musimy zapomnieć o towarzyskim grillowaniu, spotkaniu w ogródku czy na parkowej ławce. Za łamanie artykułu 54 kodeksu wykroczeń – kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, musi liczyć się z  karą grzywny do 500 złotych albo karą nagany.
 
Policjanci mogą także sporządzić wniosek do sądu. Od wczoraj (06 kwietnia) policjanci z Elbląga ukarali 21 osób za łamanie przepisów dotyczących epidemii. Były to głównie mandaty za gromadzenie się i spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.
 
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, do 11 kwietnia włącznie, nie można swobodnie przemieszczać się poza celami bytowymi, zdrowotnymi oraz zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy dojazdu do pracy, wolontariatu oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.
 
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register