23 kolizje drogowe. Ostre święta dla elbląskich policjantów

Ponad 900 badań na zawartość alkoholu wśród kierujących, 4 przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym, obsługa 23 kolizji drogowych, 10 przypadków ujawnienia kierującego bez uprawnień oraz dwa wypadki drogowe w tym jeden śmiertelny. Tak przedstawia się podsumowanie zdarzeń od piątku do poniedziałku na drogach w okolicy Elbląga.
Świąteczny weekend był pełen pracy dla elbląskich policjantów.

– Policjanci przeprowadzili ponad 300 kontroli drogowych – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – A także blisko tysiąc samych badań trzeźwości kierujących. W wyniku tych działań wyeliminowaliśmy z ruchu 5 nietrzeźwych kierujących.

Dodatkowo policjanci zatrzymali na 3 miesiące prawo jazdy 4 osobom, które w terenie zabudowanym przekroczyły dozwoloną prędkość o 50 km/h. Rekordzista to 60-latek który w miejscowości Brudzędy miał na liczniku swojego audi dokładnie 117 km/h. Przekroczył więc dozwoloną prędkość o 67 km. Mężczyzna został ukarany 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi zatrzymano mu także prawo jazdy na 3 miesiące.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register