24 marca – Narodowy Dzień Życia

Dzieci, związki, relacje z ludźmi były w 2015 r. głównym źródłem zadowolenia Polaków – wynika z sondażu CBOS.  Ponad 90 procent Polaków stawia rodzinę ponad wszelkie inne wartości. To właśnie rodzienie poświęcony jest Narodowy Dzień Życia, który obchodzimy w Polsce już po raz dwunasty.

Narodowy Dzień Życia jest świętem uchwalonym przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w roku 2004. Dzień ten ma na celu afirmacje wartości rodzinnych i kultywację postaw i odpowiedzialności za osoby najbliższe, a także kształt środowiska, w którym żyjemy.

W tym roku hasłem przewodnim Dnia Życia jest „Naturalnie – rodzina”, odnoszące się do zdrowych relacji rodzinnych, które są fundamentem troski o środowisko naturalne.

„To hasło w oczywisty sposób pokazuje, że rodzina jest taką organizacją naszego życia społecznego, która w naturalny sposób jest dla nas najważniejsza. To jest nasz skarb, nad którym powinniśmy zawsze czuwać i dbać o jego bezpieczeństwo. To hasło ma także inny wydźwięk i dotyczy tego, co nasz otacza – przyrody i zwierząt. Pokazuje, że powinniśmy opiekować się także środowiskiem. Ta edukacja ekologiczna od najwcześniejszych lat w rodzinie jest istotna i ważna, bo w taki sposób kształtują się nawyki, które potem procentują w naszym stosunku do przyrody i zwierząt. Odpowiedzialność za naturę kształtuje się w rodzinie”

– mówi Jacek Sapa szef Fundacji NDŻ

Obchody Narodowego Dnia Życia przeprowadzane są na terenie całego kraju, wspierane inicjatywami lokalnych mediów i środowisk prorodzinnych. W ramach święta odbywają się spotkania, wykłady, debaty oraz konkursy dla dzieci. Wspólnym elementem dla całego kraju, inaugurującym obchody Narodowego Dnia Życia, jest przyznanie nagród  – Tulipanów. Statuetka jest wręczana w pięciu kategoriach: Inicjatywa Społeczna, Przedsiębiorca/Firma, Dzieło Kultury, Dziennikarz oraz Samorząd. Czekamy na wyniki.

Poniższy film prezentuje istotę działania Fundacji Narodowego Dnia Życia.

źródło: http://www.ndz.org.pl, foto:stacja7.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register