25 kolizji, przekroczenia prędkości, pijani kierowcy – weekend w Elblągu

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Tylko przez miniony weekend policjanci z Elbląga zatrzymali siedmiu kierowców, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego poprzez tzw. 50+. Dwóch innych kierujących prowadziło swoje pojazdy w stanie nietrzeźwym i bez prawa jazdy. Jeden mężczyzna kierował pomimo orzeczonego zakazu wydanego przez sąd. Badanie wykazało u niego 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W miniony weekend policjanci z Elbląga odnotowali 25 kolizji. Jedną z nich spowodował nietrzeźwy kierowca. 39-latek uderzył mazdą w budynek mieszkalny przy ul. Saperów w Elblągu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Badanie kierowcy wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jednak niechlubnym rekordzistą jazdy “na podwójnym gazie” okazał się 56-latek jadący audi. Mężczyzna został zatrzymany w Kępie Rybackiej (gm. Elbląg). Wynik pomiaru to 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany przez patrol drogówki miał sądowy zakaz prowadzenia do 2026 roku. W miniony weekend elbląscy policjanci zatrzymali w sumie 4 nietrzeźwym kierujących.

Przez weekend nie brakowało też brawury na drodze. Policjanci odnotowali 7 przypadków 50+. Największe zagrożenie spowodował 43-letni kierowca forda. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Pasłęka. W miejscowości Marzewo, na ograniczeniu do pięćdziesiątki, jechał aż 134 km/h. Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy i zostali surowo ukarani mandatami i punktami karnymi.

Policja apeluje o spokojną, rozsądną i przede wszystkim trzeźwą jazdę. Unikajmy nadmiernych prędkości, brawury i pośpiechu. Pamiętajmy, że na drogach jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register