2,5 mln zł na elbląskie drogi

2 545 743,90 złotych dofinansowania otrzymał samorząd Elbląga na realizację dwóch inwestycji drogowych w mieście. Środki na ten cel pochodzić będą z Funduszu Dróg Samorządowych. Dziś w elbląskiej Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste odpisanie umów dofinansowania, które sygnowali: Wicewojewoda Warmińsko – Mazurski Sławomir Sadowski i Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Pierwszy dofinansowany projekt dotyczy przebudowy nawierzchni ul. Szarych Szeregów. Realizacja inwestycji jest już na ukończeniu. Koszt projektu to 1 055 880 zł, z czego otrzymane dofinansowanie wynosi 70% czyli 73911,6 zł.

Drugi wniosek, który otrzymał wsparcie dotyczy budowy odcinka drogi gminnej ulicy Mazurskiej w Elblągu wraz z przebudową chodnika w ciągu drogi gminnej. Zadanie jest w trakcie realizacji – obecnie prowadzone są prace związane z kanalizacją deszczową. Koszt robót wynosi 2 580 897,00 zł, z czego 1 806 627,90 zł, czyli również  70% pochodzić będzie z Funduszu Dróg Samorządowych.

– Bardzo się cieszę, że nasze oba wnioski otrzymały dofinansowanie. I to wysokie bo 70% kosztów inwestycji. Łącznie jest to kwota ponad 2,5 mln złotych. Złożyliśmy już kolejne wnioski do Funduszu Dróg Samorządowych. Mam nadzieję, że również zostaną pozytywnie rozpatrzone – zaznaczył Prezydent Witold Wróblewski.

– Na liście projektów, które otrzymały dofinansowanie znalazło się 97 zadań zgłoszonych przez powiaty i 197 wniosków złożonych przez gminy województwa warmińsko-mazurskiego. Ogólna kwota dofinansowania to ponad 326 mln zł – podkreślał Sławomir Sadowski Wicewojewoda Warmińsko – Mazurski.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register