26-latka zatrzymana na kradzieży alkoholu

Policjanci podczas interwencji w jednym ze sklepów zatrzymali 26-letnią kobietę. Był to trzeci sklep jaki odwiedzała kobieta. W dwóch wcześniejszych zdołała wynieść towar o wartości około 600 złotych. Tym razem pracownice wiedziały już o złodziejce i jej sposobie działania. Teraz zajmie się nią sąd.

Za kradzież zgodnie z art. 278 Kodeksu Karnego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z tego właśnie artykułu odpowiadać będzie 26-letnia Paulina M., która wczoraj około 23.00, została zatrzymana na próbie kradzieży w jednym ze sklepów na terenie Elbląga. Czujnością wykazały się dwie pracownice, do których dotarła informacja z dwóch innych sklepów tej sieci, o kobiecie, która kradnie alkohol.

Dodatkowo ekspedientki znały jej rysopis, ponieważ została wcześniej nagrana przez kamery sklepowego monitoringu. Gdy 26-latka pojawiła się przed ladą wiedziały już co za chwilę się stanie. 26-latka „kupowała” alkohol i poprosiła o towar położony z dala od kasy. W tym czasie chciała wyjść ze sklepu.

Ekspedientki spodziewając się jednak  tego zamknęły drzwi i wezwały na miejsce policję. Gdy przyjechał patrol 26-latka w obecności policjantów przyznała się do wcześniejszych kradzieży. Resztę tak rozpoczętego wieczoru spędziła w policyjnym areszcie. Teraz usłyszy zarzuty a jej sprawa trafi do sądu.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register