28 osób ukaranych za spalanie odpadów

Straż Miejska nie odpuszcza i w dalszym ciągu kontroluje miejsca, w których zachodzi prawdopodobieństwo spalania odpadów. W związku z tym przypomina, że obowiązuje ustawowy bezwzględny zakaz spalania odpadów na terenie nieruchomości oraz w piecach domowych.

Strażnicy przeprowadzają kontrole instalacji grzewczych na terenach nieruchomości, w mieszkaniach i w przedsiębiorstwach ogólno – usługowych, na podstawie obserwacji własnej oraz informacji od mieszkańców. Osoby „przyłapane” na spalaniu odpadów powinny liczyć się z surowymi sankcjami.

Przypominamy, że spalanie odpadów jest wykroczeniem określonym w art. 191 Ustawy o odpadach, i zagrożone jest karą grzywny do 5 000 zł., gdy sprawa trafi do sądu. W przypadku wdrożenia postępowania mandatowego może być nałożony mandat karny w wysokości od 20 do 500 zł.

Od początku roku strażnicy przeprowadzili 92 interwencje dotyczące spalania odpadów i wystawili 28 mandatów karnych za to wykroczenie.

Jeśli podejrzewasz, że ktoś spala śmieci w domu, jak i na powietrzu poinformuj Straż Miejską dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 986!

Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register