3 Maja – parada na rzece Elbląg

W naszym mieście, rok 2022 ogłoszony został Rokiem Tradycji Morskich Elbląga. W związku z tym, w dniu 3 maja 2022 roku, odbędzie się Parada Wodna na rzece Elbląg.

Parada Wodna będzie znakomitą formą dla obchodów tegorocznego Święta Flagi oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jednocześnie, tego dnia, symbolicznie rozpocznie się tegoroczny sezon wodny. Będzie to również okazja do integracji tzw. środowiska wodniackiego.

Koncepcja wydarzenia obejmuje uroczystą paradę jednostek pływających (statków, jachtów, łodzi, katamaranów, rowerów wodnych, kajaków, skuterów i innych), które przystrojone flagą Polski lub elementami biało-czerwonymi, zaprezentują się przed publicznością zgromadzoną na Bulwarze Zygmunta Augusta oraz w okolicach mostów Niskiego i Wysokiego. Tam również odbędzie się oficjalna część uroczystości.
Poprzedzać to wydarzenie będzie uroczysta Msza Święta w Katedrze pw. Świętego Mikołaja o godzinie 11:30.

Program wydarzenia
12:30 ➡ zbiórka jednostek pływających na nawrotni,
12:30 – 12:55 ➡ formowanie szyku,
13:00 ➡ podniesienie Mostu Niskiego, wpłynięcie na Bulwar, runda honorowa, prezentacja jednostek/organizacji,
13:30 ➡ wypłynięcie w stronę Jeziora Druzno przez podniesiony Most Wysoki i nawrotka na wysokości mostu Wyszyńskiego
13:45 ➡ ponowne wpłynięcie na Bulwar, cumowanie przy nabrzeżach Bulwaru.
14:00 ➡ zakończenie części paradnej 14:30 – 18:00? – koncert szant na Przystani Grupy Wodnej, wspólne spotkanie, grill i biesiadowanie
Udział w Paradzie Wodnej można zgłosić poprzez kontakt droga mailową na adres: grupawodna.manager.przystan@gmail.com lub telefonicznie pod numerami telefonu: 603-407-234, 502-302-110.

Osoby, które chcą uczestniczyć w Paradzie, mają również możliwość wypożyczenia kajaków, rowerów wodnych, żaglówek i motorówek z zasobów przystani Grupy Wodnej.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register