4 kwietnia – Dzień Zwierząt Bezdomnych

Warszawski „Paluch” jest największym schroniskiem dla zwierząt w kraju. Może pochwalić się również największymi sukcesami adopcyjnymi. W ciągu ostatnich lat liczba czworonogów przebywających w przytulisku zmniejszyła się aż o 1300. Jak co roku, 4 kwietnia, obchodzony jest Dzień Zwierząt Bezdomnych.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie (ul. Paluch 2) na stałe zatrudnia 26 opiekunów zwierząt. Działania jednostki wspiera również grupa 180 wolontariuszy, którzy zapewniają regularne spacery i należytą opiekę każdemu z mieszkańców schroniska.

Miniony rok był dla „Paluchu” bardzo udany. Wykonano wiele remontów, zakupiono sprzęt do szpitala ogólnego, a liczba wybiegów zwiększyła się do pięciu.

Obecnie w schronisku przebywa 860 psów i kotów. To aż o 539 zwierząt mniej, niż 31 grudnia 2014 roku. Wtedy w schronisku było 1399 burków i mruczków

Schronisko kładzie duży nacisk na rozwój behawioralny swoich podopiecznych. Dzięki wsparciu dr Jolanty Łapińskiej czworonogi z problemami otwierają się na pracę z człowiekiem, zaczynają wychodzić na regularne spacer i dzięki temu wiele z nich znajduje stałe domy. Nowi opiekunowie zwierząt adoptowanych, oprócz wyprawki na pierwsze dni, przez trzy miesiące mogą liczyć na wsparcie i porady behawiorystów.

Warszawski „Paluch” organizuje szereg akcji promocyjnych. Nie dawno ruszyła druga odsłona kampanii „Adoptuj warszawiaka, poznaj VIPsiaka”. Jej celem jest zmiana postrzegania psów ze schroniska poprzez ich prezentację w różnych miejscach stolicy. Efektem ubiegłorocznej odsłony akcji był zbiór fotografii, który w formie wystawy był eksponowany m.in. w podcieniach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przy pl. Bankowym czy w Galerii Wileńska. Od 1 kwietnia wystawę można oglądać zwiedzając warszawski ogród zoologiczny.

W lutym odbyła się także sesja zdjęciowa „Ladies & Gentlemen”. Pokaz tych fotografii okazał się sukcesem. Po wielu miesiącach, senior Borek, został rozpoznany przez swoich dotychczasowych właścicieli na zdjęciach w internecie i wrócił do domu. W kwietniu ruszy cykl warsztatów „Chcesz mieć psa?” skierowany do osób zainteresowanych adopcją.

Już 21 maja, Schronisko Na Paluchu, po raz pierwszy w historii zorganizuj Warszawski Dzień Zwierząt. W tym dniu, w atmosferze dobrej zabawy zostaną podjęte bardzo ważne tematy, m.in. mieszkanie zwierząt domowych i dzikich w mieście czy zapobieganie bezdomności zwierząt.

 

źródło: um.warszawa.pl, foto: pixabay.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register