4 tys. zł grzywny i to nie koniec kary. Sąd skazał elblążanina

Sąd Rejonowy w Elblągu ukarał 57-letniego mężczyznę, który jechał motocyklem bez uprawnień i po alkoholu. Kierujący musi zapłacić 4 tysiące złotych grzywny. Ma też zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy.

57-latek został zatrzymany do kontroli drogowej 30 lipca br. przy al. Grunwaldzkiej w Elblągu. Jechał motocyklem bez uprawnień. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego 0,4 promila. Sąd ukarał go grzywną w wysokości 4 000 zł i orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy.

Zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. W obydwu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów – mówi Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register