4 tys. zł kary za taką jazdę samochodem!

29-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego został ukarany przez sąd za zbyt szybką jazdę. Mężczyzna musi zapłacić 4 tysiące złotych grzywny i dodatkowo pokryć koszty sądowe.

Brawurowa jazda miała miejsce 4 listopada 2023 roku w podelbląskim Kazimierzowie, gdzie obowiązywało ograniczenie do 90 km/h. 29-latek rozpędził audi do 158 km/h. Wpadł na patrol drogówki. Policjanci skierowali wobec mężczyzny wniosek do sądu. Sąd wydał wyrok skazujący. Mężczyzna musi zapłacić 4 tysiące złotych grzywny oraz ma pokryć koszty sądowe w wysokości 400 zł.

Policjanci apelują, głównie do młodych kierowców! To właśnie na „top liście” przyczyn wypadków drogowych, znajduje się – nadmierna prędkość. Takie zachowanie charakteryzuje się brakiem wyobraźni.

Innymi słowy tego, co może stać się na drodze przy prędkościach przekraczających te dozwolone. A może zdarzyć się wszystko (przebita opona, wyskoczy nam zwierzę, ktoś zaśnie za kierownicą albo będzie wyprzedzał i zjedzie na nasz pas ruchu). Nie zdążymy zareagować.

Przy takich prędkościach jest to gotowy przepis na wypadek. Jak pokazują policyjne statystyki, takie brawurowe zachowania często kończą się tragicznie. Zatem kierowcy – noga z gazu!

Na podstawie informacji KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register