5 praktycznych porad. Jak pomalować kominek w salonie?

Marzeniem wielu osób jest kominek w domu. Najodpowiedniejszym pomieszczeniem, w którym można go umieścić, jest salon. Inspiracje dotyczące pomalowania kominka sprawią, że będzie wyglądał on bardzo estetycznie i zachwycał dopasowaniem do stylu, w którym zaaranżowano wnętrze. Kominek to reprezentacyjna część przestrzeni, dlatego warto zadbać o to, aby prezentował się pięknie.

Wnętrzarskie inspiracje. Salon to prawdziwa wizytówka domu

Salon jest pomieszczeniem, w którym domownicy spędzają najwięcej czasu. W polskich mieszkaniach często jest połączony z jadalnią, a nawet z aneksem kuchennym, co sprawia, że to nie tylko miejsce codziennych spotkań domowników, ale również miejsce, w którym spożywane i przygotowywane są posiłki. Nawet w dużych domach coraz popularniejsze są wyspy kuchenne i aneksy połączone z salonem, co sprawia, że to pomieszczenie zyskało kolejne funkcje. Co więcej, salon to także miejsce, do którego najczęściej zapraszani są goście. Z tego względu stanowi prawdziwą wizytówkę domu.

W salonie warto umieścić odpowiednią liczbę kanap, krzeseł i innych miejsc, gdzie można usiąść i odpocząć lub porozmawiać z gośćmi albo domownikami. W czasie jesiennych i zimowych wieczorów albo letnich, leniwych dni stanowi często miejsce wyciszenia. Dla wielu osób ważne jest urządzenie salonu w przytulnym stylu. Niesamowicie pomaga w tym kominek – idealny do pomieszczenia, którym jest właśnie salon. Inspiracje do urządzenia salonów z kominkiem stają się coraz popularniejsze w ostatnich latach, ponieważ dużym zainteresowaniem cieszy się filozofia „slow life”. Oznacza ona między innymi życie zgodne ze swoimi potrzebami oraz dbanie o odpowiednią ilość wypoczynku, w czym pomaga salon urządzony w przytulnym stylu.

Kominek w salonie tworzy inspirujący klimat

Kominek koza w salonie obecnie jest traktowany przede wszystkim jako element wystroju i dodatkowe źródło ciepła. Jest częstym rozwiązaniem w dużych domach, w których salon jest szybko wychładzającym się pomieszczeniem. Z tego względu warto wybrać odpowiedni kominek do salonu, pamiętając przy tym, że nie zapewni ogrzewania całemu budynkowi. Jest to związane z faktem, że większość ciepła oddawanego z paleniska jest odprowadzana do komina, nie do pomieszczenia.

Kominek jako element wystroju zachwyca wszystkich, którzy odwiedzają to pomieszczenie. Tworzy niepowtarzalny klimat, dlatego warto zadbać też o odpowiednie wykończenie jego wyglądu – w tym celu przed wyborem farby do kominka warto poznać różne inspiracje. Salon dzięki odpowiednio dopasowanemu kominkowi będzie miał niepowtarzalny klimat.

5 praktycznych porad – jak pomalować kominek w salonie?

Po pierwsze, do pomalowania kominka należy wybrać farbę o odpowiednich właściwościach. Najlepiej sprawdzą się trwałe warianty w formie emulsji oraz takie, które stosowane są na elewacjach budynków, np. emulsje silikatowe.

Po drugie, dopasowanie koloru farby, którą pomalujemy kominek, do koloru ścian jest niezwykle ważne. Można pomalować go tym samym kolorem albo farbą o kontrastowej barwie. Dzięki temu stworzymy interesujący i niepowtarzalny efekt.

Po trzecie, zawsze warto zasięgnąć opinii eksperta. Gdy szukamy inspiracji wykończenia kominka farbą, warto skonsultować się ze specjalistami AboutDecor. Ekspert online szybko i odpowiednio doradzi w sprawie tego, jak odpowiednio pomalować kominek w salonie.

Po czwarte, warto pamiętać też o tym, na jakiej ścianie umieszczamy kominek. Jeśli na ścianach podczas aranżacji wnętrza chcemy wykorzystać np. kamienne elementy, dobrze pomalować kominek na czarno. Ciemny kominek na tle kamiennej ściany będzie wyglądał niesamowicie elegancko. Warto zasięgnąć opinii eksperta AboutDecor, a także przejrzeć wnętrzarskie strony internetowe, aby znaleźć inspiracje. Salon to doskonałe miejsce dla umieszczenia w domu tego typu eleganckich akcentów.

Po piąte, jeśli urządzamy salon w stylu skandynawskim, warto postawić na jasną farbę do kominka. Wykorzystywanie jasnych elementów w aranżacji wnętrz pozwala też na rozświetlenie i optyczne powiększenie przestrzeni.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register