5 tys. zł mandatu! Za co?

45-latek zatrzymany do kontroli w jednej z podpasłęckich miejscowości został ukarany dość wysokim mandatem, bo w wysokości aż 5000 złotych. Mężczyzna otrzymał także 15 punktów karnych. Mimo mandatu jego sprawa trafi do sądu, gdyż nie posiadał on uprawnień do kierowania ciągnikiem z przyczepą.

Cała sytuacja swój początek miała wczoraj (18.04) przed godziną 9.00 przy ul. Polnej w Pasłęku. Przechodnie zaalarmowali policję o mężczyźnie, brawurowo kierującym ciągnikiem rolniczym z przyczepą, który przejeżdżając przez przejście dla pieszych o mało nie potrącił dziecka.

Nie mogąc wyhamować zespołem ominął przejście po lewej stronie wysepki dla pieszych. Gdy kilka kilometrów dalej policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli, okazało się, że 45-latek nie posiada uprawnień do kierowania takim zespołem pojazdów.

Za popełnione wykroczenie stworzenia zagrożenia został rozliczony mandatem w wysokości 5000 złotych oraz 15 punktami karnymi. Do sądu trafił wniosek o ukaranie za kierowanie bez uprawnień – informuje nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register