60 lat szkoły praktycznych umiejętności

Witold Wróblewski, prezydent Elbląga wziął udział w obchodach 60-lecia Zespołu Szkół Technicznych, które odbyły się w sali CSE „Światowid”.

Tuż przed rozpoczęciem obchodów okolicznościową, jubileuszową, gazetę rozdawali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych. Sama uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu RP oraz wiersza „Po latach” autorstwa Mirosławy Bernaciak napisanego z okazji 50-lecia Szkoły, a wyrecytowanego przez jedną z uczennic.

Wszystkich gości powitała Hanna Mierzejewska dyrektor szkoły: – Witam Państwa jako absolwentka, nauczyciel i wreszcie jako dyrektor. Szkoła nasza przechodziła liczne metamorfozy. Łączymy chlubne tradycje technikum z nowoczesnością. Idea jaka przyświeca dyrektorom i nauczycielom to rzetelna praca z młodym człowiekiem.  Chcemy by nasi uczniowie otrzymywali solidne wykształcenie  i wszechstronny rozwój. Na wysokim poziomie kształcimy średnią kadrę techniczną. To kształcenie jest wysoko oceniane.

Dziś chcę przywołać m.in. pierwszego dyrektora Pana Zbigniewa Przybyłka, który zarządzał szkołą od 1958 roku przez 21 lat. Pan dyrektor i po nim następni wnosili swój wkład w budowanie jakości szkoły. To co łączy nas z nimi, ponad pokoleniami, to praca i nauka – mówiła Hanna Mierzejewska.

Nawiązując do teraźniejszości szkoły Hanna Mierzejewska wskazała na projekt EL-zawodowcy XXI wieku oraz wyposażenie nowych pracowni. – Za ponad 1 mln zł, ze wsparciem samorządu elbląskiego, pana prezydenta, wyposażamy nasze pracownie – ogólnobudowlaną, inżynierii sanitarnej, architektoniczno-geodezyjną oraz analityczną. To pozwoli nam jeszcze efektywniej prowadzić proces kształcenia – podkreśliła Pani Mierzejewska.

To rola samorządu, by wspierać szkolnictwo ogólne, ale i zawodowe. Tak się też składa, że nasze projekty uzyskała dofinansowanie i dzięki nim możemy podnosić jakość kształcenia zawodowego. Brawa i podziękowania należą się dyrektorom i pracownikom, którzy przygotowali dobre projekty – mówił prezydent Witold Wróblewski, który jest jednocześnie absolwentem szkoły.

Kiedy mogę wracam wspomnieniami do czasów szkolnych, do czasów Technikum Budowlanego, które uczyło konkretnego spojrzenia na wiele rzeczy. Może dlatego też, zwracają mi niektórzy uwagę że w samorządzie widzę głównie inwestycje – żartował prezydent – Dziś jest czas by podziękować wszystkim dyrektorom i nauczycielom za ich serce, które wkładali i wkładają w kształcenie uczniów. Natomiast uczniom gratuluję wyboru Szkoły – zakończył prezydent Wróblewski.

jubileusz 60-lecia szkoły

jubileusz 60-lecia szkoły

jubileusz 60-lecia szkoły

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register