7 nietrzeźwych kierowców i 13 kolizji

Elbląscy policjanci interweniowali w miniony weekend 166 razy. 19 osób przewieziono do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego. Skontrolowano trzeźwość ponad 400 kierujących. Podczas drogowych kontroli sprawdzano trzeźwość i zatrzymano łącznie 7 nietrzeźwych kierujących. W ciągu dwóch dni miało miejsce 13 kolizji drogowych.

W niedzielę pewna 19-letnia kobieta jadąc oplem corsą nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i wjechała do przydrożnego rowu. Było to w okolicach miejscowości Karczowiska.

Również w niedzielę policyjny patrol ruchu drogowego chciał zatrzymać przy ul. Płk. Dąbka kierującego osobową alfą romeo. Kierujący nie zatrzymał się więc policjanci pojechali za nim i zatrzymali go przy ul. Piłsudskiego. 38-letni kierujący tłumaczył że nie zauważył patrolu. Policjanci sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że ma on 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Jeszcze inny kierujący tym razem 39-latek jadący osobową toyotą został zatrzymany przy ul. Płk. Dąbka. Policjanci w czasie kontroli od razu wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkotestem potwierdziło przypuszczenia. Jego wynik to 2,12 promila alkoholu w organizmie.

Każdy z zatrzymanych pijanych kierujących odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania wszelkimi pojazdami na czas określony przez sąd.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register