700 nowych drzew w stolicy

W Lasku na Kole, wolontariusze z sześciu wolskich szkół wspólnie z warszawskimi leśnikami posadzili 700 drzew. Uczniowie, którzy wzięli udział w przedsięwzięciu to „Ochotnicy warszawscy” – uczestnicy projektu rozwoju wolontariatu w stolicy, realizowanego przez Centrum Komunikacji Społecznej.

Ochotnicy warszawscy” to projekt realizowany przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Zakłada długofalowe działania na rzecz rozwoju wolontariatu w Warszawie. Jednym z celów projektu jest promocja idei wolontariatu wśród młodzież m.in. za pomocą systemowego wsparcia szkolnych kół wolontariatu.

Od początku roku w Warszawie przybyło blisko 6000 drzew. Warszawscy leśnicy posadzili je na Wydmie Żerańskiej (4000 sztuk), w Lesie Bródnowskim (700 sztuk), w kompleksie Lasu Sobieskiego w Wawrze (600 sztuk) i w Lesie Młocińskim (500).

Warszawiacy chętnie korzystają również z możliwości pozyskania bezpłatnych sadzonek. Rozdawane są one m.in. podczas Warszawskich Dni Recyklingu. Najbliższa okazja by otrzymać sadzonki kwiatów ozdobnych, drzew i krzewów będzie podczas festynu z okazji Światowego Dnia Ziemi, który odbędzie się w niedzielę, 24 kwietnia, na Polu Mokotowskim. Wśród wystawców nie zabraknie również m.st. Warszawy.

źródło: um.warszawa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register