9 kwietnia – Dzień Słuchania Ptaków o Świcie

Jesteś rannym ptaszkiem czy nocną sową? Wstajesz ze skowronkiem i chodzisz spać z kurami? Czy jak ta sowa? w nocy polujesz a rano śpisz? Lepiej zmień nawyki i przekonaj się , że warto rano wstawać, chociażby dla pieknego śpiewu ptaków 😉 Inne powody? Są oczywiście…

Dlaczego warto wcześniej wstawać?

Człowiek, który zacznie wcześniej wstawać, uwierzy mi, że:

  • Śpię krócej i wcale nie czuję się bardziej niewyspana niż przed tą zmianą.
  • Mam więcej czasu. Dzięki temu, że wstaję wcześniej i śpię krócej mam 90 dni roboczych więcej, a to bardzo dużo.
  • Mam więcej energii. Gdy zabieram się rano do pracy, czuję się wypoczęta i zrelaksowanya. To uczucie jest o wiele lepsze, niż praca późnym wieczorem po całym dniu.
  • Robię więcej. Stwierdziłam, że jak już mam wstawać wcześniej, to poświęcę ten czas na zrobienie czegoś konstruktywnego. Tym sposobem zaczynam dzień od realizacji moich celów dzięki czemu więcej udaje mi się osiągnąć.
  • Cisza i spokój. Wstając o 5:30 można doświadczyć ciszy nawet w takim mieście jak ….Warszawa, Londyn, Nowy Jork. Gdy wszyscy inni śpią, brak odgłosów dzieci sąsiadów, radia telewizji, telefonów pozwala na skupienie i ułatwia koncentrację.
  • Satysfakcja. Już samo wczesne wstawanie mnie bardzo cieszy, a jak do tego dodam fakt, że do południa robię tyle rzeczy, ile dawniej robiłam przez cały dzień i resztę dnia mogę poświęcić na dalszą realizację projektów albo na przyjemności i odpoczynek. To chyba największa zaleta wczesnego wstawania.
  • No i te ptaki……..posłuchaj…Dzisiaj Dzień Słuchania Ptaków o Świcie 😉

http://produktywnie.pl, foto: pixabay.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register