Agregat tynkarski – kiedy warto po niego sięgnąć

Remont mieszkania, domu czy też budynku użyteczności publicznej zawsze wiąże się z dużym nakładem prac. Należy je dokładnie zaplanować biorąc pod uwagę każdy, najmniejszy szczegół. Bardzo istotne jest także to, aby w miarę możliwości inwestować w urządzenia, które w znaczny sposób przyczyniają się do zapewnienia komfortu pracy fachowcom, jak również wpływają na przyspieszenie ich procesu. Jednym z nich jest agregat tynkarski, który dedykowany jest szczególnie zaawansowanym pracom związanych z mieszaniem oraz aplikacją tynków, szczególnie, kiedy w grę wchodzą duże powierzchnie. Jakie są zalety zastosowania tego urządzenia i w jakich pracach jest nieocenione? Podpowiadamy.

Agregat tynkarski – kilka słów o działaniu urządzenia

Agregat tynkarski charakteryzuje się ogromną funkcjonalnością, która idzie w parze z zaawansowaną budową. W praktyce oznacza to, że mamy do czynienia z mieszarką, pompą, jak również sitem, pistolami, bądź też wężem natryskowym. W niektórych modelach producenci umożliwiają także zdalne sterowanie urządzeniem. Agregat jest nieocenionym sprzymierzeńcem fachowców, których zadaniem jest przeprowadzanie prac związanych z nakładaniem tynków. Maszyna umożliwia wykonywanie to w mechaniczny, ciągły sposób, co w dużej mierze po pierwsze, przyspiesza przeprowadzanie prac, a po drugie, zapewnia ich wysoką jakość.

Agregat tynkarski – jaki wybrać?

Rynek jest bogaty w urządzenia. Do wyboru mamy zarówno modele, które są dedykowane przeprowadzaniu prac z wykorzystaniem mieszanek suchych, jak również tych mokrych. Agregaty bardzo mocno przyczyniają się do rozrobienia masy w szybki sposób, a następnie jej sprawną aplikacje przy wykorzystaniu węża. Stawiając na agregaty hydrodynamiczne mamy ponadto możliwość dostosowania grubości powłoki tynkarskiej. Nie bez znaczenia pozostaje tu także wybór odpowiedniej dyszy. Pamiętajmy o tym, że decyzja o wyborze odpowiedniego agregatu powinien być podyktowany tym, jakie prace wchodzą w grę i z pomocą jakich materiałów będziemy chcieli je przeprowadzić. Tutaj w grę wchodzą między innymi zarówno tynki strukturalne, jak i szpachle mineralne, powłoki wykończeniowe czy też mieszarki sklepowe oraz wlewki samopoziomujące.

Pompa ślimakowa czy agregat hydrodynamiczny?

Agregaty są zdecydowanie częściej wybierane niż pompy ślimakowe. Dzieje się tak w dużej mierze z uwagi na fakt, że są lżejsze i nie wymagają korzystania z dodatkowego kompresora. Nie bez znaczenia pozostaje także to, ze agregat tynkarski stanowi synonim szybkości przeprowadzania działań, mobilności oraz intuicyjności w obsłudze.

Na koniec pozostaje pytanie – kupić agregat czy go wynająć? Odpowiedź brzmi: to zależy. Należy zdać sobie sprawę z tego, że urządzenie jest kosztowne, więc inwestycja w niego powinna nam się zwrócić. Takie działanie jest możliwe, jeśli będziemy z jego pomocą wykonywać wiele zleceń. W przypadku, kiedy ilość inwestycji nie jest duża, zdecydowanie lepszym wyborem będzie jego wynajem. Na rynku są firmy zapewniające wynajem bardzo dobrej klasy urządzeń od renomowanych producentach na bardzo dobrych warunkach.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register