Akcja policji pod kościołem. Policjanci chcieli „wlepić” mandaty uczestnikom I Komunii Św. /film/

Jak informuje nas nasz Czytelnik, w sobotę doszło do nieprzyjemnego incydentu. Policjanci postanowili ukarać mandatami osoby, które uczestniczyły w uroczystości I Komunii Świętej w kościele p.w. Św. Wojciecha.

Kościół znajduje się przy ul. Podgórnej. Tam nie ma wiele miejsc do parkowania samochodów. Nic więc dziwnego, że uczestniczy uroczystości I Komunii Świętej pozostawili swoje auta na chodniku. To najwyraźniej komuś się nie spodobało. Po jakimś czasie pojawił się patrol policji.

– Patrol policji przejechał się ulicą Podgórną, rejestrując kamerą zaparkowane samochody – pisze nasz Czytelnik. – Kiedy właściciele samochodów protestowali, policjanci byli bardzo agresywni. Mówili, że dostali takie zgłoszenie. Jedna z pań została ukarana mandatem w wysokości 100 zł. Policjanci byli też agresywni w stosunku do osoby niepełnosprawnej. Pani, która dostała mandat pewnie nie będzie szczególnie miło wspominała tego wydarzenia.

Czytelnik przesłał film. Niestety bez dźwięku. W materiale widać radiowóz pod kościołem. Policjanci mocno dyskutują z właścicielami samochodów.

W tej sprawie będziemy w poniedziałek chcieli uzyskać informacje od Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

29 komentarzy

 • kokospoko Reply

  19 maja 2018 at 22:25

  nie rozumiecie. Milicja musi się wykazać. Obudziliście patrol,który sobie smacznie spał w radiowozie to musieli wyrobić normę mandatową. złośliwie.

  • zbigniew Reply

   20 maja 2018 at 09:43

   Policja jest po to aby pilnować przestrzegania prawa. A twoje uwagi nie na miejscu.

   • Cysior Reply

    25 maja 2018 at 15:22

    Policja jest od posługi społeczeństwu, tylko policjantom się w głowach poprzewracało od nadmiaru władzy, a system zobligował ich do robienia TARGETU – to tym bardziej pokazuję degenerację tej sytuacji.

   • Cysior Reply

    25 maja 2018 at 15:23

    Czyli zdegenerowani funkcjonariusze zapragnęli zepsuć uroczystość religijną – czy nazwisko Jerzego Popiełuszki coś może tu znaczyć?

    • Cysior Reply

     25 maja 2018 at 15:27

     REALIZUJĄC NARZUCONY TARGET MANDATOWY – łatwizną, ot degeneracja. Ale strzygę będą mieli za jakiś czas, na Komunia Święta będzie im sen spędzała z powiek, będą się spoceni i wystraszeni budzili. To tak działa, właśnie tak.

 • Anonimek1 Reply

  19 maja 2018 at 23:16

  To są psy, a nie ludzie… I to jeszcze ślepo wykonujące polecenia, 0 myślenia…

 • Anonimek1 Reply

  19 maja 2018 at 23:24

  W takim dniu powinni dać pouczenia i pogrozić palcem, zyskaliby w oczach mieszkańców.

 • IQ Reply

  20 maja 2018 at 09:45

  Bez znaczenia pozostaje, czy użytkownicy pojazdów przebywali u cioci na herbatce, czy brali udział w uroczystości komunijnej. Dopuścili się wykroczenia, więc zostali ukarani i nie ma w tym nic dziwnego, czy niewłaściwego. Ponadto parafia kościoła św. Wojciecha wcale nie jest duża (obejmuje niewielki obszar) i można było przyjść na uroczystość pieszo.

 • Sun Reply

  20 maja 2018 at 09:50

  A co to za różnica czy przyjechali do kościoła czy do sklepu? Zakaz to zakaz nie rozumiem czemu Ci kierowcy tacy zdziwieni.

 • Ell Reply

  20 maja 2018 at 10:02

  Co to ma być? Na miejscu tej pani co tak dyskutowala nie wyszlabym na miasto, wstyd jak…
  Trzeba było na najbliższym parkingu zostawić auto, a resztę drogi pokonać pieszo. A jak nie chce się chodzić to taryfę biorę i jadę pod kościół, a nie teraz debila z siebie robić
  Co za ludzie ehhh.

 • Gutek Reply

  20 maja 2018 at 11:07

  Brawo Policja.
  Jeżeli łamiesz przepisy to licz się z konsekwencjami takiego postępowania. I nie ma znaczenia w jakim celu tam sie pojawiłeś. Pretensję do Policji że egzekwuje PRAWO!!! Jakie to ma znaczenie czy źle zaparkowałeś czy kogoś pobiłeś? Złamałeś PRAWO i Policja jest od tego aby wyegzekwować jego przestrzeganie.

  • Cysior Reply

   21 maja 2018 at 20:13

   Policja funkcjonariuszu Gutek ma bronić obywatela, a nie traktować go jak przestępcę. Ta sprawa z pewnością się tak nie skończy. Policjant w tak newralgicznej sytuacji powinien pokierować ruchem, a nie sfilmować wszystkie krajowe rejestracje i przystawić się do samochodu na obcych tablicach – bo to przecież czysty zysk i premia będzie – prawda? Premii nie będzie. Choćby z tego powodu, ze drugi radiowóz nie zastosował się do przepisów o interwencji, zablokował pas ruchu bez oznaczenia miejsca zagrożenia.

   https://joemonster.org/images/vad/img_23279/43a2636dd5fd1669e4dc3126a9bf4302.jpg

 • Kate Reply

  20 maja 2018 at 13:50

  A może tym zastawionym chodnikiem chciała przejśc matka z niepełnosprawnym dzieckiem na wózku inwalidzkim. I nie miała jak tego zrobić, co zmusiło ją do przechodzenia na drugą stronę jezdni, na przeciwległy chodnik. To co jest ważniejsze? Przepustowość i pozostawienie zgodnie z przepisami 1,5 m chodnika dla pieszych, czy wygoda osób poruszających się i tak już komfortowo samochodami? Pomijam już brak empatii i zrozumienia dla innych, osób, które przyjechały, by jednać się z bogiem. Widać bóg, to nie drugi człowiek. Raczej wstyd dla parkujących wbrew przepisom, że zamiast przeprosić i przeparkować, wdali się w pyskówkę. Naprawdę wstyd!

 • szkoda gadac Reply

  20 maja 2018 at 16:03

  Goscie przybyli na komunie gdzie mieli auta postawić jak przy kościele parkingu nie ma!!! ten co jest koło cmentarzyka to jest zajęty przez mieszkańców wieżowca. tylko w elbingu milicja takie co znalazły okazje by statystykę mandatowa wyrobić. nikt nie postawił specjalnie a pobliskie parkingi pozajmowane przez mieszkańców!!! tylko w Elblągu panuje taka zawiść nienawiść brak zrozumienia. wielkie halo ze przybyli goście na okres mszy na poboczu stanęli , rozumiem gdyby był parking ale praktycznie jego nie ma!!!! cieplej się robi to już nie długo spacerujących z jedna puszka chłodnego piwka po parku Kajki będą wypatrywać za krzaków. masakra.

 • bigotka Reply

  20 maja 2018 at 16:21

  Policja OK!, czy to trzeba az wjechac pod sam ołtarz???, a cóż to nóżki chore?, brzuch rośnie, bo nikt nie może przejść kilkudziesięciu metrów, niepełnosprawni mają przywileje, ale reszta niech używa nóg, bo te niebawem w zaniku.

 • gepar czester Reply

  20 maja 2018 at 16:38

  następnym razem goście stawiajcie auta pod blokami w każdym wolnym miejscu tak by okoliczni mieszkańcy nie mieli gdzie swoich aut postawić. oducza się dzwonić z donosami -halo policja, piraci drogowi auta postawili proszę o szybką interwencje bo za godzinę uciekną.

 • Jarek Reply

  20 maja 2018 at 16:59

  Oczywiście policja jak zwykle postawiona w złym świetle przez osoby nie przestrzegające obowiązujących przepisów. W tym kraju niestety patologia ma lepszą opinię niż instytucja powołana do pilnowania porządku i przestrzegania norm i przepisów. Obok tego kościoła są 2 duże parkingi ale oczywiście trzeba by przejść AŻ przez jezdnię żeby się z tego parkingu do kościoła dostać. Aż dziwne, że nikt do kościoła nie wjechał samochodem. Przecież brama była pewnie otwarta.
  Załoga pojazdu T212 powinna jeszcze dostać odpowiednia pochwałę i premię za nieuleganiu wpływu tłumu i wykonywanie swoich obowiązków zgodnie z przepisami prawa.
  Nauczcie się ludzie najpierw żyć zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi i społecznymi to nie będziecie musieli robić z siebie idiotów zamieszczając takie gorzkie żale w internecie. Brawo Policja! Od tego jesteście żeby robić porządek z takimi osobami.

  • Cysior Reply

   21 maja 2018 at 13:42

   Panie Jarku, na wstępie pragnę poprosić aby podał pan numer własnej odznaki służbowej tak będzie się nam łatwiej rozmawiało i o to samo poproszę kolejno – bigotkę, Zbigniewa, IQ, Sun, Eli, Gutka i Kate. Nie dlatego, że wypowiedzieli się w obronie policjantów, ale dlatego, że mówią slangiem policyjnym. Być sędziom we własnej sprawie? To właśnie dlatgo proszę abyście się funkcyjnie ujawnili. Zgodnie z ustawą o policji jako funkcjonariusze publiczni nie macie prawa się wypowiadać w takich sprawach. Od tego jest Rzecznik Prasowy policji. Wydaje mi się, że tą sprawą powinen zająć się Starosta Powiatu i skierować na wniosek parafian z tego kościoła wniosek o skierowanie sprawy do Wydziału Spraw Wewnętrznych Komendy Wojewódzkiej Policji o przekroczenie uprawnień. Wystarczy zebrać w Niedzielę podpisy i wysłać oficjalną skargę na was do Starosty, któremu administracyjnie, a nie funkcyjnie podlegacie. Pragnę jednocześnie przypomnieć, że na miejscu zdarzenia był drugi radiowóz, który był zaparkowany jako samochód bez interwencji. Co jest widoczne na zdjęciu. Państwo nie tylko nie dopęlniliście obowiązków, ale przekroczyliście uprawnienia, a także nie wykazaliście się instynktem policyjny, co dyskwalifikuje was w oczach społeczeństwa jako funkcjonariuszy. I proszę pamiętać policja jest dla nas, a nie my dla policji.

   Cysior

   • zbigniew Reply

    22 maja 2018 at 19:10

    Nie jestem i nie byłem ani milicjantem ani policjantem i nie zmienię zdania co do interweniujących policjantów ,że działali zgodnie z prawem. Nie może być tak ,żeby policjanci ulegali naciskom grupy osób łamiących ewidentnie prawo.

    Zbigniew

   • zbigniew Reply

    22 maja 2018 at 19:15

    A przy okazji może pan Cysior przedstawi się z imienia i nazwiska .

    • Cysior Reply

     25 maja 2018 at 15:17

     Cysior jest jeden – wystarczy wpisać w wujka Google, nie lękam się i nie ukrywam!

 • Czytelnik Reply

  20 maja 2018 at 18:48

  Witam z tego co widzę to jakiś nieogar pisał ten artykuł bo na filmie nie widać agresji z strony funkcjonariuszy a wręcz odwrotnie policjantka swoimi gestami wyraźnie wskazuje na działanie łagodzące agresję, a policjant wykonuje stanowcze gesty. Bez sensu artykuł szukacie sensacji w niczym szczególny było zgłoszenie było wykroczenie i to w dodatku świadome należy się liczyć z karą. Dla mnie Ci ludzie niczym nie różnią się od codziennie zle parkujacych kierujących za lenistwo się płaci prawo obowiązuje każdego. Kierowcy czas czytać przepisy, a nie szukać winy w Policji. A najwięcej dyskusji biedak z mercedesa. Ja jakoś nigdy nie miałem problemów z Policją wystarczy myśleć i umieć się zachować.

 • Marco Reply

  20 maja 2018 at 21:55

  no to teraz by się wzięli za tych co stawiają samochody w każdą niedzielę przy kościele na Agrykoli, może w końcu ktoś zrobi z tym porządek i ludzie nauczą się parkować.

 • Cysior Reply

  21 maja 2018 at 12:44

  Bandyterka iluminacka i już widzę wasze miny czytając początek, ale tak. Świat się stacza i to po każdej stronie, o proboszczu tej parafii też zaraz wspomnę. Zacznijmy jednak od policji, od 2011 roku policja w całym kraju przechodzi przedziwaczne szkolenia prania mózgu (wiem co dodacie, że oni i bez tego … nie w tym rzecz). Szkolenia te mają na celu automatyczne wykonywanie procedur. To co się zdarzyło w Elblągu jest dokładną odpowiedzią na automatyzm urzędniczy. A czym w ogóle jest automatyzm urzędniczy, otóż jedynym możliwym działaniem urzędnika wywodzący się z jednej jedynej teorii na świecie, a mianowicie teorii Idealnego Modelu Biurokracji w.g. Maxa Webera. Wszystko co od Webera napisano o biurokracji odwołuje się do niego. Tak więc mamy tu do czynienia z niczym innym jak z mechanicznym potraktowaniem przepisów przez policyjnych urzędników. Problem jednak w tym, że Weber zwariował jak spostrzegł dokąd jego wynalazek prowadzi, odmówił dalszej pracy na uniwersytecie, odmówił uczenia kogokolwiek, a pochodził z szanowanej chrześcijańskiej rodziny. Jako odrębny przykład podam moją koleżankę, która jest policjantką. Nie wiem jak wykonywała swoją pracę, ale wiem, że była miłą osobą, po odbyciu serii szkoleń stała się górnolotna, nie przystępna i zawzięta. Co do chrześcijaństwa to zapytam – gdzie są owieczki jezusowe w Elblągu? Czy może w Elblągu są same barany? Kto w Szabas robi I Komunię Świętą? Przecież to jakaś paranoja. Komu służy proboszcz? Co to Kościół Zielonoświątkowy, czy Rzymskokatolicki? Pan Bóg stworzył Niebo i Ziemię. A 7 dnia odpoczywał. I Komunia Święta to najważniejsze po Chrzcie przyjęcie do serca Jezusa Chrystusa, a elbląski proboszcz celebruje to święto w szabas. Wiecie dlaczego w sobotę generalnie udzielne są śluby? Aby noc poślubna przypadała na dzień święty, bo rodzina to rzecz święta. Zbierzcie się i zróbcie z tym we własnej wspólnocie porządek. Pilnujmy wszyscy Starego Ładu. Wasz niepokorny systemowo komentator Cysior.

 • Pawlik Reply

  21 maja 2018 at 20:10

  było na piechote przyleźć do własnej parafi nigdy napewno nie jest daleko chyba że z karczowisk do mikolaja
  ale nie przecież trzeba leniwe dupsko autem podwieźć 500m……. oby najwyższe mandaty dostali 🙂

  • Cysior Reply

   25 maja 2018 at 15:19

   Oby twoje życzenia do ciebie wróciły w dwójnasób – życzę szczęśliwości !

 • jan-49 Reply

  9 sierpnia 2018 at 19:34

  bardzo dobrze ze policja wlepia mandaty juz nawet do WC by jezdzili tymi gratami do kosciola spacerkiem a nie niszczyc chodniki i zielen mandaty po 500 to moze by sie czegos nauczyli sloma z butow a udaja wielkie panstwa

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register