Alarm bombowy w Urzędzie Miejskim. Tym razem ewakuowano urzędników

Ponowne mało zabawne wydarzenie z alarmem bombowym w tle. Tym razem do Urzędu Miejskiego w Elblągu ktoś wysłał wiadomość e-mail z zapowiedzią ataku bombowego i wezwaniem do ewakuacji personelu. Urzędnicy zostali ewakuowani.

Tym razem prezydent Witold Wróblewski zdecydował o ewakuacji wszystkich urzędników z budynku Ratusza. Inaczej było pod koniec stycznia br., gdy również wpłynął mail z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym. Wówczas władze miasta nie ogłosiły ewakuacji pracowników.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://elblag24.pl/alarmy-bombowe-w-ratuszu-i-kauflandzie-to-falszywe-doniesienia/

Dziś do sekretariatu prezydenta miasta ktoś nadesłał wiadomość e-mail z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego oraz żądaniem ewakuacji Ratusza do godz. 11.30.

Wszyscy urzędnicy i klienci Urzędu Miejskiego zostali wyprowadzeni na zewnątrz. W tym czasie do akcji weszli policjanci i strażacy.

Około godz. 12.00 urzędnicy mogli wrócić do pracy. Służby nie znalazły niczego podejrzanego. Czy jednak szukano dokładnie, skoro Tomasz Świniarski, szef Centrum Zarządzania Kryzysowego apelował przez megafon do urzędników by…dokładnie sprawdzili swoje pokoje w poszukiwaniu czegoś podejrzanego. Na takie informacje jeszcze przez jakiś czas czekali w Ratuszu policjanci.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register