Ale wtopa! Poseł Jacek Protas dał się nabrać na „fake newsa”

Poseł Platformy Obywatelskiej z naszego okręgu, Jacek Protas dał się nabrać na internetowego „fake newsa” dotyczącego Bartłomieja Misiewicza. Zamieścił nawet pełen oburzenia komentarz na swoim koncie na facebooku.

„Prawdziwy fachowiec został w końcu doceniony! Brawo PiS!” – grzmi na swoim koncie na facebooku poseł Platformy Obywatelskiej Jacek Protas, aktywny również w naszym mieście. Problem w tym, że poseł nie wie iż komentował informację zmyśloną, tzw. „fake newsa”.

protas

Portal Super Ekspress zamieszcza na swojej stronie internetowej fałszywe informacje, które może szybko rozszyfrować praktycznie każdy. Jednak najwidoczniej nie dotyczy to posła Jacka Protasa. Chyba, że chęć „dowalenia” PiS-owi przez parlamentarzystów PO jest tak duża, że zaślepia zdrowy rozsądek.

Super Ekspress napisał, że: „Nowym członkiem zarządu PKP CARGO został Bartłomiej Misiewicz. Decyzja weszła w życie w chwili jej podjęcia”. „Według danych naszego źródła Misiewicz otrzyma 18 758 zł netto podstawowego wynagrodzenia, do tego 7 990 zł netto dodatku funkcyjnego – w sumie prawie 27 tysięcy złotych!”

Jednakże portal niewielką czcionką informuje, że: „To jest superekspress – wszystko zmyśliliśmy”.

Cała publikacja dostępna jest tu: https://superekspress.pl/bartlomiej-misiewicz-prezesem-pkp-cargo-razie-zostal-czlonkiem-zarzadu-bajonska-pensja/

Bartłomiej Misiewicz to były asystent byłego już Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Padł już raz ofiarą „fake newsa”, o którym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/71540/ Wówczas zmyśloną oraz niesprawdzoną informację podały wszystkie największe media ogólnopolskie. Teraz ośmieszył się poseł Jacek Protas (PO).

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register