Alkomat w sklepie spożywczym w Elblągu. Można tu zbadać poziom alkoholu

Mieszkańcy osiedla Nad Jarem nie muszą już jechać na Komendą Policji, jeśli czują potrzebę przebadania siebie na zawartość alkoholu. Mogą to zrobić w jednym ze sklepów spożywczych. Tam znajduje się właśnie alkomat.

Jeśli mieszkańcy osiedla Nad Jarem chcą zbadać swój poziom alkoholu w organizmie, nie muszą już jechać na Komendę Policji w Elblągu. Mogą to zrobić w jednym ze sklepów spożywczych przy ul. Ogólnej, który również oferuje w sprzedaży…alkohol. Takie badanie można wykonać za opłatą – 5 zł.

Jazda pod wpływem alkoholu to jedno z najczęściej występujących wykroczeń polskich kierowców. Nie wszyscy złapani na gorącym uczynku mają świadomość, że wsiadali za kierownicę „na podwójnym” gazie. Większość kierowców pada ofiarą swojej niefrasobliwości oraz głęboko zakorzenionych mitów. Jednym z nich jest ocenianie swojej trzeźwości na podstawie samopoczucia. Wydaje im się, że wszystko jest w porządku, podczas gdy w ich krwi krąży jeszcze spora ilość alkoholu. Z kolei osoby na kacu, choć czują się fatalnie, wynik podczas badania mogą mieć bliski zeru.

W powszechnej opinii pokutuje również przekonanie, że nawet po hucznej imprezie, gdy następnego dnia rano weźmie się prysznic, wypije mocną kawę, zje pożywne śniadanie oraz nie ma się bólu głowy, to można bezpiecznie prowadzić auto.

Tymczasem statystyki policyjne wyraźnie temu przeczą; większość wypadków z udziałem osób nietrzeźwych ma miejsce w weekendy, do południa, gdy sprawcy nie pili alkoholu przed jazdą.

Kolejnym mitem jest twierdzenie, że picie pod tłusty posiłek ogranicza poziom alkoholu we krwi. Prawda jest taka, że wchłania się on wolniej i przez to dłużej utrzymuje się w organizmie.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: redakcjaelblag24@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register