Apelcja na polecenie Z.Ziobry do wyroku 8 lat za gwałt na dziecku

Zbiegniew Ziobro znany jest z ostrych poglądów na temat restrykcyjności przepisów prawa karnego.  Kiedy był Ministrem Sprawiedliwości w poprzedniej kadencji rządów PIS wprowadził wiele zdecydowanych rozwiązań w materii surowego karania przestępców. Teraz kiedy ponownie został Ministrem Sprawiedliwości i jednocześnie Prokuratorem Generalnym zareagował równie zdecydowanie. Zalecił apelację od wyroku, który wydał toruński sąd na gwałcicielu dziecka.

Prokuratura Krajowa podała, że Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro polecił Prokuraturze Okręgowej w Toruniu złożyć apelację od wyroku 8 lat więzienia dla Bartosza K., który w październiku ub.r. brutalnie zgwałcił w Grudziądzu 9-letniego chłopca.

“Jest niezrozumiałe, że recydywista, który w dniu wyjścia z zakładu karnego dokonuje po raz kolejny okrutnego przestępstwa na bezbronnym dziecku, wyrokiem Sądu Okręgowego w Toruniu otrzymuje, jak za taki czyn, zdecydowanie zbyt łagodną karę. Autorytet wymiaru sprawiedliwości i troska o bezpieczeństwo Polaków, wymagają od wymiaru sprawiedliwości w takich przypadkach zdecydowanej postawy i wymierzania znacznie surowszych kar, zwłaszcza gdy ofiarami są dzieci”

– czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

W mediach podawane były również informacje o tym, że PIS planuje ujawiniać wszystkie dane pedofilów, Imię nazwisko, adres , tak by wszyscy wiedzieli. Ponadto ministerstwo planuje kolejne prace zmierzające do zaostrzenia kodeksu karnego za popełnianie najokrutniejszych przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu i wolności.

 

źródło: pap.pl, foto: pixabay.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register