Aquatlon – pływaj, biegaj, wygrywaj

Do końca wakacji zostały jedynie dwa tygodnie, a na ostatnią sobotę sierpnia zaplanowane są zawody dla dzieci w pływaniu i bieganiu, czyli Aquathlon. Będzie to już trzecia edycja tej atrakcyjnej imprezy sportowej, w której udział jest bezpłatny. Dziś ruszają zapisy.

Wakacje z MOSiR-em to akcja, która na czas letniej przerwy od szkoły zapewnia dzieciom i młodzieży atrakcje sportowe. Przysłowiową kropką nad „i” stanie się Aquathlon, czyli sport łączący ze sobą pływanie i bieganie. Zawody te odbędą się 28 sierpnia (w sobotę) w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka oraz na stadionie przy ul. Moniuszki.

Aquathlon to zawody, które w zeszłych latach wypadły bardzo dobrze, a zainteresowanie imprezą było bardzo duże. Aquthlon, jako odmiana popularnego w naszym mieście triathlonu, to świetna forma spędzania czasu w aktywny sposób, ponieważ łączy ze sobą dwie najbardziej lubiane dyscypliny sportu: pływanie i bieganie.

W zawodach może wziąć udział każde dziecko w wieku od 4 do 11 lat. W zależności od wieku zawodnicy będą mieli różne dystanse do pokonania. Najmłodsi przepłyną jedną długość basenu i przebiegną 200 metrów, a najstarsi zawodnicy do przepłynięcia będą mieli 4 długości basenu i 700 metrów biegu.

Szczegółowy podział kategorii wiekowych i dystansów:
4-5 lat – 25m pływania (możliwość płynięcia z rodzicem lub przyborem) / 200m biegu
6-7 lat – 50m pływania (możliwość płynięcia z przyborem) / 300m biegu
8-9 lat – 100m pływania / 500m biegu
10-11 lat – 200m pływania / 700m biegu

Pływanie odbędzie się na basenie sportowym w CRW Dolinka, na bocznym parkingu zlokalizowana będzie strefa zmian, a trasa biegu znajdzie się na stadionie piłkarskim przy ul. Moniuszki. Startujemy o godzinie 10.00. Dla pierwszych trzech zawodniczek i pierwszych trzech zawodników w każdej kategorii wiekowej przewidziano puchary.

Natomiast każdy zawodnik po ukończeniu zawodów otrzyma pamiątkowy medal. Liczba miejsc jest ograniczona – istnieje możliwość zapisania 100 uczestników, liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy kończą się 25 sierpnia o godz. 23.59 lub po osiągnięciu limitu 100 miejsc. Zawodników na zawody zgłasza rodzic lub opiekun prawny poprzez stronę: aquathlon.elblag.pl. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Organizatorami III edycji Aquathlonu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz szkoła pływania Maluchy Pływają.

Tekst i fot. MOSiR

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register