Areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku. Był pod wpływem narkotyków i alkoholu

Sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec 32-latka, który spowodował tragiczny wypadek, w którym zginął 41-letni pasażer. Mieszkaniec gminy Bartoszyce kierował będąc pod wpływem środków odurzających i mając ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj (23.04.2018) lidzbarski sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 32-latka, mieszkańca gminy Bartoszyce. Mężczyzna jest podejrzewany o to, że w miniony piątek (20.04.2018) kierując osobowym nissanem na odcinku drogi szutrowej Kotowo – Wyręba nie zachował należytej ostrożności, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachował w przydrożnym rowie. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 41-letni pasażer pojazdu.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło obecność 0,6 promila alkoholu w organizmie 32-latka oraz obecność środka odurzającego.

Teraz mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za to przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register