Atak nożownika w Stalowej Woli- jedna osoba nie żyje. W Elblągu mogło być podobnie!

Jedna osoba zginęła, a osiem zostało rannych w ataku nożownika w galerii handlowej „VIVO!” w Stalowej Woli na Podkarpaciu. Mężczyzna – 27-letni Konrad K. – został obezwładniony przez klientów centrum. Jest w rękach policji. Do podobnej tragedii mogło dojść w Elblągu!

Jak informuje RMF, do zdarzenia doszło po godzinie 15:00 w największej w Stalowej Woli galerii handlowej przy ul. Chopina. Nożownik – 27-letni mieszkaniec miasta Konrad K. – zaczął atakować klientów. Ludzie biegali w panice, chowali się w sklepach. Niestety nie wszyscy zdołali mu uciec.

Szaleniec ranił co najmniej 9 osób, jedna z nich zmarła w szpitalu. Ofiara śmiertelna to około 50-letnia kobieta. Lekarzom nie udało się jej uratować mimo kilkudziesięciominutowej akcji ratunkowej. Obrażenia były bardzo ciężkie: kobieta została kilka razy pchnięta nożem w klatkę piersiową i w plecy. Podobne obrażenia, głównie rany pleców, mają pozostałe ranne osoby. Z miejsca dramatu zabierały ich karetki pogotowia oraz strażacy.

Pomocy na miejscu udzielali zarówno ratownicy, jak i strażacy, którzy byli pierwsi na miejscu tragedii.

Sprawca, jak mówią niektórzy świadkowie, zachowywał się tak, jakby był w amoku. Policja ustaliła, że nie był wcześniej notowany. Trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że jest trzeźwy. Pobrano od niego krew do badań na obecność innych substancji.

Do podobnej tragedii mogło również dojść w Elblągu, kiedy w Centrum Handlowym  „Ogrody” zatrzymano mężczyznę z nożem. Jak się wkrótce okazało, 23-letni mężczyzna zaczepiał na mieście oraz w galerii handlowej dzieci. To powodowało, że Elblążanie czuli się mocno zaniepokojeni całą sytuacją oraz obawiali się o bezpieczeństwo swoich dzieci. Na szczęście policja w tym przypadku dość szybko zareagowała.

O tym wydarzeniu pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/w-centrum-handlowym-ogrody-zatrzymano-nozownika/

Okazuje się, że 23-letni mężczyzna jest dobrze znany elbląskiej policji. Był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz za atak na starszą kobietę w Parku Kajki. Leczył się również psychiatrycznie.

– W poniedziałek policjanci zatrzymali 23-latka, zostały mu postawione zarzuty prokuratorskie: usiłowanie obcowania płciowego z małoletnią oraz zmuszanie siłą innej osoby do określonego zachowania – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. – Sąd zdecydował o tymczasowym, trzymiesięcznym aresztowaniu mężczyzny. Mężczyzna spędzi ten czas na obserwacji psychiatrycznej w szpitalu w Starogardzie Gdańskim.

Tym samym rodzice dzieci, zaniepokojeni całą sytuacją, będą mogli odetchnąć z ulgą. Napastowanie dzieci pod szkołami i na terenie Centrum Handlowego Ogrody nie będzie już miało miejsca.

O tej sprawie pisaliśmy wielokrotnie. Rodzice, zaniepokojeni sytuacją jaka miała miejsce, zwracali uwagę iż mężczyzna jest praktycznie bezkarny. Ma bowiem zaświadczenie o leczeniu psychiatrycznym.

O tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/mezczyzna-nadal-napastuje-male-dzieci-nic-mu-nie-zrobia-bo-jest-psychiczny/

Fot. Zdjęcie poglądowe.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register