Atak Rosji na Ukrainę. Prezydent Elbląga ostro komentuje

W czwartek rano siły zbrojne Federacji Rosyjskiej zaatakowały Ukrainę. Za naszą wschodnią granicą toczą się walki. Prezydent Elbląga wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie. Odbędzie się również specjalna sesja Rady Miasta Elbląga.

To nigdy nie powinno się zdarzyć! Wojna to najgorsze zło, jakie może spotkać człowieka. Potępiam działania Rosji i jej agresję na suwerenne państwo, jakim jest Ukraina. Solidaryzuję się z Narodem Ukraińskim i z mieszkańcami naszego partnerskiego miasta Tarnopol – pisze na swoim koncie na facebooku prezydent Witold Wróblewski.

Elbląg jest również gotowy na przyjęcie uchodźców z Ukrainy. Przypomnijmy, że zgodnie z wykazem obiektów przeznaczonych dla cudzoziemców, który ujęty został w Wojewódzkim Planie Zarządzania Kryzysowego, w Elblągu mamy 420 miejsc w czterech salach gimnastycznych przy elbląskich szkołach, które uruchomione mogłyby zostać w pierwszej kolejności do zakwaterowania uchodźców.

W obawie, że ilość tych miejsc może być niewystarczająca prezydent Elbląga polecił również przygotowanie kolejnych placówek oświatowych, które mogłyby stać się bazą noclegową dla uchodźców oraz zabezpieczenie na ten cel dostępnych lokali z zasobu komunalnego.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register