Autobus na “siódemce” pod Elblągiem jechał pod prąd. Zatrzymała go policja /film/

Na drodze wystarczy krótka chwila nieuwagi, moment roztargnienia i nawet zawodowy kierowca może popełnić niebezpieczny błąd, o jaki podejrzewać można byłoby tylko niedoświadczonego kierującego.

W takiej sprawie interweniowali pomorscy policjanci, którzy wracali do Gdańska, gdy na węźle pod Elblągiem zauważyli na swoim pasie autokar, jadący pod prąd w ich kierunku. Szybko doprowadzili do jego zatrzymania i zawrócenia.

Siedzący za kierownicą 63-letni kierowca został po raz pierwszy w swojej karierze ukarany mandatem i punktami karnymi.

Była godzina 12:30 w środę (03.02.2021), gdy policjanci z Wydziału Konwojowo – Ochronnego KWP w Gdańsku (sierż. szt. Dawid Słowy i st. sierż. Maciej Głogowski) wracali do swojej jednostki i na węźle Elbląg Wschód drogi S7 zauważyli autokar, który wjeżdżał pod prąd. Przejechał kilkadziesiąt metrów, gdy policjanci nie marnując czasu zablokowali mu w sposób bezpieczny dalszą drogę i wstrzymali ruch, dzięki czemu 63-letni kierowca mógł bezpiecznie zawrócić. Na miejsce wezwany został patrol z KMP w Elblągu, który przeprowadził kontrolę kierowcy autokaru.

63-latek był trzeźwy i jak przyznał, błąd spowodowała chwila roztargnienia i zorientował się, że go popełnił chwilę po tym jak zjechał w tę drogę. Dzięki reakcji i obecności policjantów mógł go szybko naprawić i nie sprowadził zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci ustalili, że zawodowy kierowca nie był nigdy wcześniej karany za wykroczenia drogowe. Tym razem za chwilę nieuwagi ukarany został mandatem i 5 punktami karnymi.

Jak pokazuje powyższy przykład, na drodze nawet zawodowy i doświadczony kierowca nie może sobie pozwolić na moment dekoncentracji. Chwila nieuwagi potrafi być tak samo groźna, gdy zdarza się „niedzielnemu kierowcy” jak i kierującemu, który za kółkiem spędził swoje zawodowe życie.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1 komentarz

  • Patryk Reply

    22 lutego 2021 at 17:51

    Kierowców osobówek jeszcze jestem w stanie zrozumieć. Choć sam nie wyobrażam sobie, abym kiedyś mógł wjechać pod prąd na krajówkę. Ale jeśli robi to kierowca zawodowy, to coś jest ewidentnie nie tak…z kierowcą.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register