„Babcia agent” z Elbląga rozpracowała grupę przestępców

Jeden z pierwszych procesów karnych w Polsce przeciwko firmie organizującej tzw. prezentacje sprzętu rehabilitacyjnego dla seniorów ruszył w Elblągu. W ujęciu podejrzanych pomogła „babcia agent” z Elbląga.

Jak informuje Radio Olsztyn, w doprowadzeniu oszustów do sądu pomogła „babcia agent”. 89-letnia pani Urszula nagrała całą rozmowę z przedstawicielem firmy, który najpierw poinformował ją o tym, że wygrała 40 tysięcy złotych. A potem dodał, żeby nagrodę rzeczową o tej wartości mogła odebrać, musi wpłacić najpierw 9 tysięcy złotych podatku. To był dowód, pozwalający prokuraturze na sporządzenie aktu oskarżenia.

Na ukaranie sprawców takich nieuczciwych praktyk ma nadzieję Paweł Rodziewicz, miejski rzecznik praw konsumenta w Elblągu, który od kilku lat walczy z tym procederem. Jak mówi, nawet symboliczna kara będzie sygnałem dla innych, dla ofiar także.

„Babcia agent” liczy, że sprawiedliwość zatriumfuje. Jak podkreśla, zna osoby, które przypłaciły zdrowiem, a nawet życiem takie zdarzenia.

Radio Olsztyn przypomina, że pani Urszula i miejski rzecznik praw konsumenta przy organizowaniu prowokacji współpracowali z policją, Administracją Karno-Skarbową i Państwową Inspekcją Handlową. Materiał dostarczony przez nich prokuraturze pozwolił na sporządzenie aktu oskarżeniu przeciwko dwóm osobom, którym grozi kara do 8 lat więzienia.

1 komentarz

  • TomaBud Reply

    28 lutego 2021 at 17:42

    Świetna historia. Brawa dla babci 🙂 Oby więcej takich przypadków

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register