Basenu odkrytego nie będzie? Miasto nie otrzymało dofinansowania!

Michał Missan na swoim koncie na facebooku alarmuje, że nie uda się szybko wyremontować basenu odkrytego przy ul. Spacerowej. Według polityka Platformy Obywatelskiej wniosek naszego miasta nie otrzymał zakładanego dofinansowania.

– Dziś dowiedziałem się, że rozstrzygnięto nabór wniosków na dofinansowanie rewitalizacji obszaru funkcjonalnego Elbląga. Bardzo zła wiadomość to taka, że nie będzie dofinansowania do budowy basenu przy ul. Spacerowej. Prezydent Witold Wróblewski składał wniosek na kwotę nieco ponad 34 mln zł. Dofinansowania jednak nie otrzymał. Zastanawiam się dlaczego ??. Może dlatego, że to zły projekt, o którym mówiłem od jakiegoś czasu i dlatego nie znalazł się na liście wybranych do dofinansowania – pisze na swoim koncie na facebooku Michał Missan, kandydat na prezydenta miasta Koalicji Obywatelskiej.

 

? 1. Basenu otwartego nie będzie. ❗Dziś dowiedziałem się, że rozstrzygnięto nabór wniosków na dofinansowanie…

Publiée par Michał Missan sur Mercredi 3 octobre 2018

 

Miasto szacowało koszt wykonania modernizacji kąpieliska miejskiego na kwotę 45 mln zł. Zakładane dofinansowanie ze środków unijnych miało wynieść 85 procent tej kwoty.

– Opracowano dokumentację techniczną dla zadania „Rewitalizacja kąpieliska miejskiego w Elblągu – Europark etap I” oraz uzyskano pozwolenie na budowę – mówiła wcześniej Joanna Urbaniak, rzecznik prasowa prezydenta Elbląga. – Planowane jest pozyskanie dofinansowania na realizację tej inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020.

Witold Wróblewski, jeszcze urzędujący prezydent Elbląga bardzo liczył na to dofinansowanie projektu miasta.

– Koncepcja odbudowy kąpieliska miejskiego jest już wybrana. Z zaskoczeniem odbieram deklaracje kontrkandydatów dotyczących innych projektów. Koncepcja jest jedna i należy do miasta – mówił Witold Wróblewski. – Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie i czekamy na rozstrzygnięcie. Mamy nadzieję, że prace zaczną się w maju 2019 r. Chcemy pozyskać 34 mln zł unijnego dofinansowania.

Co teraz z kąpieliskiem miejskim? W tej sprawie będziemy chcieli uzyskać więcej informacji od Urzędu Miejskiego w Elblągu.

2 komentarze

  • Elblążanin Reply

    4 października 2018 at 06:20

    Panie Missan ale o ile dobrze pamiętam to WASZ Prezydent rozp….. basen i utworzył spółeczkę z wiadomych celów czyż nie?? Skandal z basenem i zniszczeniem jedynego ogólnie dostępnego miejsca do kąpieli dla elblążan od prawie wieku ciąży na PO i Prezydencie Nowaczyku!!!!!!! PIS robił różne głupoty, SLD też ale to PO i Pan Nowaczyk zniszczyli z sobie znanych powodów basen, który mimo wielu niedoskonałości elblążanie znali od dekad. A teraz myślicie że ludzie to idioci i dadzą się złąpać na Waszą troskę o basen. KPINA!!!!!

  • Mario Reply

    6 października 2018 at 20:59

    Tak tylko obiecanki cacanki a Elblag dalej bez kapieliska ludzie sie kapia latem na fontannach i co tak ma zostac juz zawsze wstyd ze Elblag jezdzi latem do Pasleka nad jeziorko kpina i olanie mieszkancow naszego miasta

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register