Basenu w Elblągu nadal nie ma. Radny wskazuje na Nowy Staw

Nadal nasze władze samorządowe nie są w stanie pozyskać środków finansowych na reaktywacje basenu miejskiego. Wchodzi więc w kolejny sezon letni, wakacyjny, bez dostępu do wody. Elblążanie muszą więc, aby skorzystać z ochłody w wodzie, muszą jechać do Pasłęka czy na Mierzeję Wiślaną.

Basenu odkrytego nadal nie ma. Miejski samorząd nie może poradzić sobie z pozyskanie finansowania na jego remont i uruchomienie. Elblążanie nie mają więc gdzie spędzać wolnego czasu nad wodą. Ochłody muszą szukać w Pasłęku nad jeziorkiem miejskim czy na plażach Mierzei Wiślanej.

Tymczasem radny Robert Turlej wskazuje na projekt, który z powodzeniem już drugi raz organizuje Nowy Staw – niewielkie miasto w powiecie malborskim. Pytanie tylko czy miałby szanse na realizację w dużo większym mieście jakim jest Elbląg.

 

W Nowym Stawie ponownie uruchomiony zostanie kompleks basenów. W roku ubiegłym jako Klub Radnych chcieliśmy uruchomić…

Opublikowany przez Robert Turlej – Radny Miasta Elbląg Poniedziałek, 17 czerwca 2019

– W Nowym Stawie ponownie uruchomiony zostanie kompleks basenów. W roku ubiegłym jako Klub Radnych chcieliśmy uruchomić plażę miejską, którą można by było co roku rozbudowywać o inne atrakcje…niestety środki będące w budżecie nie były wówczas wystarczające – informuje radny miejski. – Wiem, że najlepszym rozwiązaniem jest basen odkryty jednak w tym wypadku potrzebne są znaczne środki…a raczej dofinansowanie zewnętrzne. Może warto podjąć temat co dalej…czy czekać, aż będą środki na realizację tego projektu, na który chcemy otrzymać dofinansowanie…czy zmienić projekt na taki, który jesteśmy w stanie sami jako miasto zrealizować?

 

Jak informuje TV Malbork, Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z nowostawskim samorządem przygotowuje dla miłośników kąpieli pięć dużych basenów, trzy średnie oraz cztery brodziki dla najmłodszych dzieci. Z basenów będzie można korzystać przez całe lato bezpłatnie w godzinach 10-18. Do dyspozycji mieszkańców będą też leżaki i parasole plażowe.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register