Będą dwa aktywne przejścia dla pieszych

W najbliższą środę (11 września) rozpoczną się prace montażowe przy tworzeniu dwóch nowych Aktywnych Przejść dla Pieszych. Mowa o przejściach przy dwóch ruchliwych ulicach, Al. Odrodzenia (na wysokości pawilonów handlowych „Jantar”) oraz przy Al. Grunwaldzkiej (na wysokości hal Elzamu).

W ramach Aktywnych Przejść dla Pieszych obie lokalizacje otrzymają dodatkowe oznakowanie wyposażone w czujniki ruchu, punktowe elementy odblaskowe, tzw. kocie oczka oraz nową nawierzchnię grubowarstwową w kolorze biało-czerwonym.

Koszt tej inwestycji wyniesie ponad 120 tys. zł, z tego 100 tys. zł pochodzi z dofinansowania z ministerialnego programu „Razem Bezpieczniej”.

Prace, które tak jak w roku ubiegłym, realizować będzie firma Eurasfalt z Olsztyna potrwają  kilka dni, a ich realizacja będzie uzależniona od warunków atmosferycznych.

W obu lokalizacjach roboty będą prowadzone z zajęciem jednego pasa ruchu i dodatkowo z wyłączeniem ruchu pieszego na Al. Grunwaldzkiej. Prosimy o zachowanie ostrożności kierowców i pieszych.

UM Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register