Będą nowe wiaty

Wiata przystankowa – ważna sprawa, chroni przed deszczem i wiatrem, służy również jako słup ogłoszeniowy;)

Do tej pory zamontowanych zostało już 909 wiat. Z tego 328 to wiaty konkursowe, 170 – konserwatorskie a 411 – seryjne. 183 zadaszenia stanęły na przystankach tramwajowych a 726 na autobusowych – informuje ZTM.

Zgodnie z harmonogramem do tej pory powinny być zamontowane 784 wiaty, czyli wyprzedzenie wobec harmonogramu wynosi 125 wiat. W najbliższych dniach wiaty montowane będą na Ursynowie, Białołęce, Bielanach, Pradze Południe i Ochocie.

Projekt „Przystanek komunikacji miejskiej” jest realizowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Koncesjonariusz – firma AMS – planuje ustawić na własny koszt 1580 nowych wiat w trzech rodzajach: konkursowe, konserwatorskie i seryjne. Wiaty konkursowe (413 sztuk) – zaprojektowane w ramach konkursu zorganizowanego w 2006 roku przez Urząd m.st. Warszawy – są ustawiane w reprezentacyjnych miejscach stolicy i kluczowych komunikacyjnie lokalizacjach. Wiaty konserwatorskie (212 sztuk) powstały z myślą o obszarach objętych nadzorem Stołecznego Konserwatora Zabytków. 955 wiat seryjnych zajmie miejsca przy głównych trasach miejskich poza ścisłym centrum stolicy.

 

źródło: http://www.ztm.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register