Bednarek zagra w Elblągu dla ciężko chorej dziewczynki

Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej oraz Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Mechanicznych “Lepszy Elbląg”  serdecznie zapraszają na koncert charytatywny dla Milenki Tomaszewskiej. Gwiazdą wydarzenia będzie Kamil Bednarek. Koncert odbędzie się w klubie Mjazzga w niedzielę o godz. 18.00.

Dla ciężko chorej Milenki w niedzielę zagrają: Kamil Bednarek, Łukasz Skórowski & Bartosz Fruman, Other Worlds, Adrian Albrecht, Prezes Maj, Fatty Kiddie.

Data: NIEDZIELA 24.02.2019

Start: godz. 18:00

Miejsce: Klub Mjazzga ul. Kowalska  1-2C

Cegiełka: 20 zł

Historia Milenki

Milenka to uśmiechnięta dziewczynka, która niestety nie mówi, od 6 lat walczy z Autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym oraz zaburzeniami integracji sensorycznej. Milenka została zdiagnozowana w wieku 3 lat, od 6 lat jest objęta intensywną terapią i rehabilitacją. Uczęszczała do przedszkola specjalnego, do grupy autystycznej przez 5 lat, obecnie chodzi do drugiej klasy, szkoły specjalnej. Uczestniczy w terapii pedagogicznej, logopedycznej, integracji sensorycznej, terapii ręki, dogoterapii, turnusach rehabilitacyjnych, na których uczestniczy dodatkowo w terapii metodą prof. Alfreda Tomatisa, czyli treningu słuchowym, osteopatii czyli części terapii czaszkowo-krzyżowej, zooterapii, m.in. z Alpakami, hipoterapii, terapii zajęciowej, SI, muzykoterapii, terapii logopedycznej-metoda krakowska.

W poprzednich latach brała udział w zajęciach prowadzonych metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Treningu Słuchowym Johansena, Manualnym torowaniu głosek, delfonoterapii, komunikacji alternatywnej AAC, była również leczona homeopatycznie. Milenka przyjmuje suplementy wspomagające pracę mózgu. Przez zaburzenia Integracji Sensorycznej, głównie niedoczucie, śpi pod kołderką obciążeniową, ze względu na potrzebę ucisku, co ją wycisza. Rehabilitacja przynosi rezultaty, Milenka dużo rozumie, jednak prawie nic nie mówi, oprócz podstawowych słów: mama, tata, baba, dada, lala, am, mniam. Udało się wyeliminować nadwrażliwość słuchową, głównie dzięki delfinoterapii i terapii Tomatisa.

Na dzień dzisiejszy autyzm jest nieuleczalny, można tylko walczyć z objawami poprzez terapię i rehabilitację. Koszty terapii, rehabilitacji, turnusów, delifonoterpii, suplementów diety, pomocy edukacyjnych są ogromne. Nasze życie przewróciło się do góry nogami, w momencie diagnozy, mimo tego, nigdy się nie poddamy, będziemy razem z Milenką walczyć o jej przyszłość, o jej samodzielność, o całkowity powrót do naszego świata.

Rodzice Milenki

Dorota i Rafał Tomaszewscy.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register