Bez pobłażania! Takie zachowania kierowców kończą się w…sądzie!

Pod skrótem NURD kryje się niechroniony uczestnik ruchu drogowego czyli… pieszy. To właśnie osoby piesze ich ochronę i bezpieczeństwo wzięli pod lupę policjanci z ruchu drogowego.

Podczas minionej doby funkcjonariusze skontrolowali 190 osób pod kątem zawartości alkoholu w organizmie. Skontrolowano 32 osoby piesze, które przechodziły przez jezdnię w miejscu do tego nie przeznaczonym lub na „czerwonym świetle”. Podczas kontroli poza obszarem zabudowanym policjanci zwracali uwagę na używanie elementów odblaskowych.

 

 

W tym także na kierujących, którzy nie do końca byli „fair” wobec pieszych i nie ustępowali im pierwszeństwa np. na przejściu dla pieszych. Ukarano mandatami 11 takich kierujących.

– Dla przykładu, że konsekwencje są wyciągane może posłużyć dołączony film. Obaj kierujący, którzy nie ustąpili w tej sytuacji pierwszeństwa zostali już ukarani przez sąd – informuje kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

 

4 komentarze

 • Agata Reply

  15 lutego 2018 at 22:25

  Ja mialam w wczoraj tez taka sytuacje na kosciuszki szlam z dzieckiem zebym wozek wystawila bardziej to by bylo juz po dziecku

 • IQ Reply

  16 lutego 2018 at 08:34

  Do Agata. ” Żebym wózek wystawiła bardziej…”Chryste!!! Co za język? Choćby podstawówkę należało skończyć.

 • Prawda Reply

  19 lutego 2018 at 08:23

  A tak na prawdę winny zaistnienia niebezpiecznej sytuacji jet TEN kierowca, który nagrywał, a także pieszy, bo poniekąd z nienacka wymusił zatrzymanie dość szybko poruszającego się pojazdu. Szkoda, że na kamerce nie udostepnił prędkości z jaką jechał. Ci na lewym pasie nie mogli się nawet zorientować, że ktoś dość nagle zatrzymał się przed przejściem . To poniekąd popis trochę takiej ignorancji na drodze. Co innego, gdyby ten kierowca stał nieco dłużej, lecz tuaj cala akcaj trwala ułamek sekundy. Jestem przekonany, że ten co nagrywal w tej sytuacji rownież przejechałby lewym pasem, bo po prostu nie zdążyłby się zorientować. Poza tym pieszy też ma obowiązek obserwować uważnie przejście podczas przechodenia.

  • Udjsjsjisisi Reply

   3 marca 2018 at 13:20

   Co ty pier. … pomazancu, widać, że nie masz zielonego pojęcia, żeby Ci tak cala rodzinę zmietli z drogi buraku, na przejściu….

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register