Bez podziałów. W Radzie Powiatu jest porozumienie PSL, KO i PiS

Maciej Romanowski ponownie został wybrany starostą elbląskim. Na czele rady powiatu stanęła Genowefa Kwoczek. Oboje są z Dobrego Samorządu, który wygrał wybory w powiecie elbląskim i wprowadził ośmiu radnych.

Po cztery mandaty wywalczyli PSL i PiS, a jeden Koalicja Obywatelska. Nie ma to jednak znaczenia, ponieważ wszystkie ugrupowania na wniosek starosty postanowiły pracować bez podziałów na koalicję i opozycję – wyjaśnia przewodnicząca Rady Genowefa Kwoczek.

Jej zastępcami zostali Marek Zamojcin z PSL i Krzysztof Gago z PiS. Wicestarostą jest Ryszard Zając z Dobrego Samorządu.

Dodajmy, wszystkie decyzje podjęte zostały przez Radę Powiatu Elbląskiego jednomyślnie. Teraz przed nią najważniejsza uchwała- zatwierdzenie budżetu powiatu na 2019 rok.

Przewodniczącą Rady Powiatu w Elblągu została Genowefa Kwoczek, zaś wiceprzewodniczącymi Marek Zamojcin i Krzysztof Gago.

Miłym akcentem podczas sesji było złożenie gratulacji nowo wybranej przewodniczącej Rady Genowefie Kwoczek oraz staroście Maciejowi Romanowskiemu przez prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.

Źródło: Radio Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register