Bez prawa jazdy za to z 2,5 promilami alkoholu. Kierowcy grozi…2 lata więzienia

Elbląscy policjanci w ciągu minionej doby przeprowadzili około 300 kontroli trzeźwości. Pozwoliło to na wyeliminowanie z ruchu dwóch kierujących ze znaczną zawartością alkoholu w organizmie. Jeden z kierujących miał blisko… 2,5 promila.

Pierwszy z kierujących to 48-latek, który jechał swoim volkswagenem ulicą Pocztową. Zatrzymał go do kontroli patrol ruchu drogowego. W trakcie kontroli wykonano badanie alkotestem, które wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna dalej już nie pojechał, a jego auto przekazano innej trzeźwej osobie.

Wczoraj około godziny 23.00 przy ul. Podgórnej patrol ruchu drogowego zatrzymał 24-latka w osobowym volvo. 24-latek nie miał uprawnień do kierowania. W jego przypadku alkotest wykazał aż 2,5 promila. Volvo trafiło na policyjny parking.

– Mężczyzna odpowie teraz za wykroczenie jakim jest jazda bez uprawnień oraz za przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register