“Bezpieczny” piknik w Elblągu

W najbliższą niedzielę – 22 sierpnia 2021 roku na Placu im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu odbędzie się kolejny z eventów,  w ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczna Autostrada”.

Godziny wydarzenia: 10.00 – 17.00.

Podczas imprezy, o godzinie 11:00 nastąpi przekazanie na ręce Wiceprezydenta Michała Missana urządzenia AED.  Zostanie ono zamontowanie na budynku Urzędu Miejskiego.

Kampania organizowana jest przez Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi.
Jej podstawowym celem jest rozpowszechnienie wśród użytkowników dróg wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się po autostradach i trasach szybkiego ruchu oraz udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. Kampania ma charakter ogólnopolski i jest przeprowadzana w dwunastu miastach w Polsce oraz na autostradach A1 i A2.

Kampania odbywa się pod patronatem i przy współpracy Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
W ramach kampanii przewidziany jest cykl eventów w miastach i Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) na autostradach, podczas których organizowane są pokazy pierwszej pomocy oraz krótkie zabawy edukacyjne dla dzieci i dorosłych z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W programie eventu przewidziane są m.in.:
•    pokazy pierwszej pomocy i użycia AED
•    możliwość sprawdzenia refleksu,
•    sprawdzenia reakcji osób po spożyciu alkoholu i środków psychoaktywnych (alko i narkogogle),
•    strefa edukacyjna (zabawowa) z zakresu brd i pierwszej pomocy dla dzieci,
•    aktywny wypoczynek na dedykowanych sprzętach (specjalistyczny masaż relaksacyjny)
•    SKANER WZROKU (testy ostrości wzroku, postrzegania kolorów, odporność na olśnienie)
•    możliwość skorzystania z podstawowych badań jak pomiar ciśnienia, tętna, saturacja, poziom cukru.

Uczestnicy otrzymają pakiety materiałów zawierające m.in. informacje o tym, jak prawidłowo poruszać się po autostradach, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym (dla dorosłych i najmłodszych), zasadach udzielania pierwszej pomocy, a także karty ICE (in case of emergency), pomocne przy powiadamianiu bliskich w razie wypadku.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register