Bezpłatne badania USG w Elblągu…ale dla kogo?

30 kobiet za darmo może skorzystać w Elblągu z bezpłatnego badania USG piersi, węzłów chłonnych oraz wykonać USG 4D ciążowe. Zapisy telefonicznie ruszyły dziś o godz. 9.00 i…zaczął się problem. „Jak zadzwoniłam o 9.00 automat mnie poinformował, że już nie ma miejsc wolnych. Jak to możliwe?” – pyta nasza Czytelniczka.

Nad akcją profilaktycznych badań kobiet z Elbląga patronat objął sam prezydent miasta Witold Wróblewski.

Zapraszamy mieszkanki Elbląga na bezpłatne badania wysokiej klasy sprzętem USG. W ramach akcji, której organizatorami są: Prezydent Witold Wróblewski i Fundacja Pępek Świata, 30 kobiet będzie mogło wykonać USG piersi, węzłów chłonnych lub ciążowe USG 4D” – brzmiało ogłoszenie rozsyłane przez elbląski Urząd Miejski.

Bezpłatne badania wykonane będą 18.09.2021 r. w Szkole Rodzenia Womed, przy ul. Królewieckiej 161/2 w Elblągu. Zapisy na badania przyjmowane miały być telefoniczne w godzinach 9:00-12:00, w dniach 13.09- 14.09.2021 r. pod numerem telefonu 603-199-198.

Ilość miejsc na badania była ograniczona do 30 osób. Decydować miała zaś telefoniczna kolejność zgłoszeń.

Zadzwoniłam dziś już o 8.55, później dzwoniłam jeszcze kilka razy po godz. 9.00. Za każdym razem automat informował mnie, że nie ma już wolnych miejsc na badania w Elblągu – pisze do nas jedna z elblążanek. – Jak to możliwe? Dziś od 9.00 miała się zacząć rejestracja chętnych i już o 9.00 nie było wolnych miejsc?

Jedna z mieszkanek Elbląga podsumowała też akcję na oficjalnym profilu prezydenta Elbląga na facebooku.

Fantastyczna akcja Panie Prezydencie! Dziekuje bardzo w imieniu Mieszkanek Elblaga…zastanawiajace jest tylko to ze dzowniac o godz. 09:00 w dniu zapisow uruchomila sie automatyczna sekretarka z informacja ze miejac juz nie ma…30 telefonow odebranych w 30 sekund???…chyba kontrola tej akcji bylaby niezbedna jesli firmuje ja Pan swoim Nazwiskiem i Tak Zacnym Urzedem. Pozdrawiam!”

W tej sprawie wysłaliśmy zapytanie do biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu i oczekujemy odpowiedzi.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register