Bezpłatne szczepienia dla seniorów w Elblągu

Przypominamy, że jeszcze do 15 grudnia można skorzystać z darmowych szczepień przeciw pneumokokom, w ramach programu, w ramach „Program profilaktyczny przeciwko zakażeniom pneumokokowym wśród mieszkańców Elbląga po 65 roku życia z grupy ryzyka”.

Na szczepienie zapraszamy osoby w wieku powyżej 65 lat, zamieszkałe na terenie Miasta Elbląg, które nie były szczepione  szczepionką  przeciwko  pneumokokom i należą do grupy ryzyka – w tym osoby leczące się z powodu przewlekłego nieżytu oskrzeli i astmy oskrzelowej (J40 – J47).
Grupa ryzyka określona w Programie oznacza grupę chorób: Przewlekłe choroby dolnych dróg oddechowych.

Przebieg chorób pneumokokowych u pacjentów z w/w grupy ryzyka jest cięższy ponieważ ich układ odpornościowy jest osłabiony, bądź nie w pełni wykształcony.
W grupie osób dorosłych zarówno zapadalność jak i śmiertelność z powodu inwazyjnej choroby pneumokokowej rośnie z wiekiem.

Szczepienie przeciw pneumokokom jest bardzo ważne w obecnej sytuacji, zwłaszcza dla osób z grupy ryzyka objętej Programem, gdyż może uratować przed bakteryjnym powikłaniem zakażenia koronawirusowego.

Realizatorami Programu są następujące przychodnie:
•             „ZAWADA”, ul. Wiejska 18, tel.  728-553-664
•             „MEDICUS I”, ul. Królewiecka 195, tel. 55 234-54-64,
•             „ALFA”, ul. Komeńskiego 35, tel. 55 239-45-20
•             „DUŻY MEDYK”, ul. Myliusa 20, tel. 55 232-25-65.

Pacjent zgłaszający się na szczepienie zobowiązany będzie do przedstawienia zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego przynależność do grupy ryzyka.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register