Bilans strat po piątkowej nawałnicy w stolicy

ZOM zrobił bilans strat po piątkowej burzy. Nadal trwa sprzątnie po burzy. Silny wiatr zniszczył zupełnie 69 drzew, a setki zostało poważnie uszkodzonych. Wywyieziono 120 ciężarówek połammanych gałęzi.

Gwałtowna nawałnica, która przeszła w piątek nad Warszawą, poczyniła wiele szkód w stołecznej zieleni. Trwają prace porządkowe i pielęgnacyjne. Nadal pod kątem bezpieczeństwa monitorowane są drzewa rosnące przy ulicach i parkach. Przegląd dotyczy oceny statyki drzew oraz sprawdzenia, czy w koronach nie ma złamanych konarów. Do tej pory firmy pracujące na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta wywiozły 120 ciężarówek połamanych gałęzi. Z terenów podlegających ZOM sprzątnięto 1200 metrów przestrzennych pociętych konarów i pni.

Silny wiatr wyrwał z korzeniami i połamał 69 drzew w parkach oraz na terenach zieleni przy ulicach. Najwięcej strat jest drzewostanie parku Praskiego, Skaryszewskiego oraz Ogrodu Saskiego i Pola Mokotowskiego. Nawałnica zniszczyła też drzewa m.in. przy ul. Świętokrzyskiej, Towarowej, Grójeckiej czy w alei Waszyngtona. Prawie 200 drzew wymaga również przycięcia.

Podczas piątkowej burzy najbardziej ucierpiała zieleń w Śródmieściu, na Ochocie, Woli, Mokotowie, Pradze Północ i Południe oraz na Żoliborzu i Bielanach.

 

źródło: zom.waw.pl, fot.ZOM

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register